Słoneczne święta wielkanocne?

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Met Éireann, będziemy mieli ciepłe i słoneczne święta Wielkiej Nocy, a te zaczynają się za niewiele ponad tydzień.

Jak mówią meteorolodzy, w okolicy 7 marca do Irlandii wkroczyć ma front wysokiego ciśnienia i utrzymywać pogodę w kraju do 13 marca, więc przez całe święta i kilka dni po nich. Front wysokiego ciśnienia zwiastuje zwyczajowo ładną pogodę, z dużą ilością słońca, ale w tym roku dodatkowo przynieść ma ze sobą falę ciepłego powietrza.

Jak dodaje Met Éireann, od 7 do 13 marca temperatury mogą wahać się w przedziale od 17 do 19 stopni Celsjusza, więc jak na Irlandię, będzie bardzo ciepło.

Do tej pory mówiono, że początek kwietnia może charakteryzować się pogodą niestabilną, jednak układy frontów barycznych ustaliły już trasy swoich wędrówek, dlatego synoptycy z Irlandii nabrali przekonania, że święta Wielkiej Nocy będą ciepłe i słoneczne.

Rozbudowujący się właśnie front wysokiego ciśnienia, zaczął już jednak spychać mniejsze fronty niżowe bardziej na północ, a z całą rozpiętością pojawi się nad Zieloną Wyspą właśnie w końcówce przyszłego tygodnia.

Met Éireann stwierdza również, że wciąż nie można niczego przesądzać, ale jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, iż będzie tak, jak obecnie się przewiduje.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Chris Linnett on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ceny biletów lotnic
Poseł do PE Chris M