Słońce i wysokie temperatury w drodze. 20 stopni Celsjusza w tym tygodniu

Met Éireann prognozuje, że już od jutra pogoda zacznie się zmieniać, więc zobaczymy więcej słońca oraz wysokie wartości na termometrach.

Poniedziałek będzie dniem deszczowym z okresowymi ulewami, ale za to z dosyć wysoką temperaturą, bo w okolicach 14 stopni Celsjusza. Prawdziwa zmiana pogody oczekiwana jest już we wtorek, gdyż wtedy deszcz zacznie powoli zanikać, czyli zobaczymy więcej słońca, a termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą do 16 stopni Celsjusza.

Środa to jeszcze więcej słońca, więc i przyjemnej aury, a i termometry pokażą gdzieniegdzie do 17 stopni Celsjusza.

Czwartek i piątek to prawdziwy przedsmak lata, ponieważ meteorolodzy nie spodziewają się na te dni opadów deszczu, a i wieszczą brak zachmurzenia. Wyraźnie wzrośnie też temperatura powietrza i większa część wyspy ogrzeje się nawet do 20 stopni Celsjusza.

Z sugestii synoptyków wynika, że taki ciepły i słoneczny może być też kolejny weekend, co mogłoby nas cieszyć, bo to święta, więc i rodzinne spotkania, ale nadal obowiązuje nas nakaz pozostawania w domach, a to nie będzie wtedy łatwe.

Pogoda, co ważne, nie może wpływać na nasze zachowania i władze medyczne oraz Garda ostrzegają, że nawet kiedy temperatury będą nas kusić swoimi wartościami, a słońce podsycać chęć opuszczenia domów, w tych powinniśmy pozostać, by przestrzegać zasad bezpieczeństwa zdrowotnego.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann/HSE/Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Niektóre środki be
Szczyt zachorowań p
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish