Sklepy zastosowały się do zaleceń rządu

Dzisiaj w Irlandii powinien rozpocząć się tradycyjny sezon poświątecznych wyprzedaży, ale gabinet apelował do detalistów, by w tym roku, powstrzymali się od proponowania swoim klientom wysokich upustów i szerokich akcji wyprzedaży.

Apel rządu wiąże się z rosnącą ilością zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i obawami, że może być ich jeszcze więcej, jeżeli konsumenci tłumnie pojawią się w sklepach. Sprzedawcy nauczeni doświadczeniem, a i realizując wezwanie rządu, wstrzymali się od takich działań, chociaż nie do końca, bo przenieśli je do Internetu.

Sprzedawcy, o czym informują na swoich stronach www, proponują klientom towary w obniżonych cenach, ale prawie wyłącznie wtedy, kiedy zakupu, dokonają w formie online. Co ciekawe duża grupa klientów z własnej woli wybrała tę formę zakupów i już wcześniej pytała, czy taka formuła będzie dostępna podczas wyprzedaży?

Rynek zareagował na oczekiwania konsumentów i rządu, raczej ochoczo, przenosząc większość promocji do sieci, a niektórzy podkreślali, że ich rabatowa sprzedaż, dostępna będzie przez krótki okres od świąt Bożego Narodzenia do Nowego Roku i tylko online. Tak informowały swoich klientów największe domy sprzedażowe w kraju i niektóre sieci handlowe.

Wcześniej sklepy wprowadziły przedświąteczne obniżki cen na wiele towarów, jednak stało się to dopiero w Wigilię, a spowodowane było krótkim okresem przedświątecznej sprzedaży po zniesieniu blokady kraju.

Obecnie sieci proponują nabywcom promocje, które także są ciekawe, ale w niektórych przypadkach, znacznie niższe, niż było to w roku ubiegłym. Detaliści dodają również, iż ten sezon wyprzedaży, będzie krótszy od poprzedniego, chociaż ma dać możliwość zaopatrzenia się w artykuły i towary po obniżonych cenach jeszcze przez kilka tygodni stycznia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
UPDATE: Poland sends
Masowe szczepienia s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian