Sklepy zaczynają się zamykać

Wiceprezes Retail Excellence Jean McCabe powiedział, że wiele firm handlowych, już w tym tygodniu będzie zamkniętych, a to z powodu niedoboru pracowników.

Ostatnia fala zakażeń i izolacji na kwarantannach zaburzyła powrót do pracy dużej ilości pracowników, a najbardziej cierpi z tego powodu handel detaliczny, który bez odpowiedniej ilości osób, po prostu nie może funkcjonować. Sytuacja jest obecnie bardzo trudna, podkreślił wiceprezes McCabe, ale poważny cios spodziewany jest w najbliższych dniach, gdy do zakażeń świątecznych, dołączą te sylwestrowe.

Aktualnie widać już, że część sklepów i punktów usługowych, pozostaje zamkniętych, niektóre ograniczyły godziny otwarcia, a i duża część właścicieli wskazuje, iż raczej nie utrzyma swoich placówek w ruchu.

Ma to bezpośredni związek z wymogiem 10-dniowej izolacji bliskich kontaktów, ale wg Retail Excellence, takie środki, są nieproporcjonalne do zagrożenia. Grupa biznesowa jest też zdania, że rząd, powinien zmienić przepisy w tym zakresie, przynajmniej dla tzw. pracowników niezbędnych, więc również zatrudnionych w handlu i usługach.

Jak powiedział minister przedsiębiorczości Leo Varadkar, gabinet pracuje, by rozwiązać ten nagły problem.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська