Sklepy mogą być zamykane

Retail Ireland ostrzega, że wkrótce może dojść do sytuacji, iż wiele sklepów, przede wszystkim tych mniejszych, może zostać zamkniętych.

Powód jest prosty, a chodzi o problemy czynszowe, jakie wywołane zostały blokadą kraju, bo wtedy, tylko część najemców lokali biznesowych, uzyskała zgodę właścicieli tych miejsc, na zawieszenie opłat czynszowych lub ich obniżenie. Większość jest jednak w sytuacji, w której zgłaszają się do nich właściciele lokali i żądają natychmiastowej spłaty zadłużenia, informując jednocześnie, iż właściciel sklepu, może wkrótce doczekać się wymówienia.

Jak powiedział dyrektor Retail Ireland Arnold Dillon wiele spraw tego typu może trafić do sądu, ale lepszym rozwiązaniem będzie rozwiązywanie sporów na drodze arbitrażu. Dillon zaleca, aby przed skierowaniem sprawy do sądu, wykorzystać inne środki przewidziane do rozwiązywania sporów, a sąd, był ostatecznością.

Arnold Dillon wezwał jednocześnie landlordów lokali biznesowych, aby wykazali się wyrozumiałością, gdyż ich stanowcze działania, doprowadzić mogą do sytuacji, iż ich lokale straszyć będą pustką. Dillon dodał, że handel detaliczny, nie odbudował się jeszcze po zniesieniu blokady i działa w warunkach nadzwyczajnych, co skutkuje znacznie mniejszą ilością klientów.

Dyrektor Retail Ireland jest też zdania, że wszyscy powinni wykazać się zrozumieniem dla trudnej sytuacji, więc ich działania, powinny być ukierunkowane na odbudowę gospodarki kraju, a myślą przewodnią, nie może być obecnie tylko chęć zysku.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Irealnd

Polska-IE: Udostępnij
Pub doczekał się k
Minister uważa, że