Sinn Féin zwycięża w sondażu opinii publicznej

Z najnowszego sondażu opinii politycznej wynika, że ​​Sinn Féin jest najpopularniejszą partią w kraju, która ma zamiar wziąć udział w nadchodzących wyborach uzupełniających Dublin Bay South.

Sondaż Ipsos-MRBI dla Irish Times daje partii Mary Lou McDonald’s cztery punkty przewagi nad najbliższymi rywalami. Badanie przeprowadzone w przeddzień wyborów uzupełniających w Dublinie pokazuje, że Sinn Féin zyskała trzy punkty przy 31% poparciu – najwyższy poziom w sondażu Irish Times /Ipsos-MRBI. Fine Gael spadła o trzy punkty do 27% poparcia jako druga najpopularniejsza partia w kraju.

Duży skok należy jednak do Fianna Fáil – co oznacza wzrost o sześć punktów do 20% poparcia od ostatniego sondażu w lutym.

Nastąpił również duży wzrost poparcia dla rządowego programu rozwiązywania problemu pandemii i około 70% wyborców twierdzi, że rząd wykonuje dobrą robotę na tym froncie, skok o 25 punktów.

Eamon Ryan jest natomiast jedynym z trzech liderów partii koalicyjnych, który odnotował spadek zaufania do jego osoby. Lider Partii Zielonych Eamon Ryan jest największym przegranym na tym froncie, tracąc dziewięć punktów do zaledwie 26% poparcia. Zarówno Taoiseach Micheál Martin, jak i Tánaiste Leo Varadkar odnotowali wzrost osobistego wskaźnika zadowolenia – przy czym Mary Lou McDonald’s nieznacznie spadła, pomimo pomyślnych informacji dla samego ugrupowania.

Ogólna ocena aprobaty rządu wzrosła o 10 punktów do 53% od lutego.

Ankieta przeprowadzona została wśród 1200 dorosłych osób w 120 punktach we wszystkich okręgach w poniedziałek i wtorek tego tygodnia.

Respondenci byli odpytywani we własnych domach i jest to zmiana w stosunku do lutowego sondażu, który został przeprowadzony telefonicznie ze względu na restrykcje związane z koronawirusem.

Dokładność szacowana jest na plus minus 2,8%.

NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Ubezpieczyciele wyko
Garda uruchomiła ze
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian