Sinn Féin zgłasza wniosek o udzielenie pilnego wsparcia dla Pogotowia Ratunkowego

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane ogłosił, że partia przedstawi wniosek o udzielenie tak potrzebnego wsparcia pogotowia ratunkowego i zakończenie skandalu związanego z czasem oczekiwania na karetkę.


 Wniosek zostanie wniesiony do Dáil we wtorek i zapewni pilny przegląd zasobów karetki pogotowia, aby upewnić się, że usługa jest odpowiednio finansowana i ma wystarczającą liczbę pracowników.
 
Poseł Cullinane powiedział:


 – W przyszłym tygodniu Sinn Féin przedstawi Dáil wniosek, który wstawia się w obronie personelu, wstawia się w obronie pacjentów i wspiera nasze pogotowie ratunkowe w wykonywaniu ich ważnej pracy. Ów przeprowadziłby pilny przegląd zasobów karetek pogotowia, aby upewnić się, że jest odpowiednio finansowany i ma wystarczającą liczbę personelu. Pracownicy karetek są wypaleni po długich, wyczerpujących zmianach. Personel pogotowia pracuje bardzo ciężko i wykonuje nieocenioną usługę w opiece nad naszymi społecznościami. Zdecydowanie zbyt często pacjenci muszą czekać zbyt długo, gdy potrzebują pilnej pomocy medycznej. Powoduje to nie tylko znaczny stres dla pacjentów, ale może pogorszyć wyniki leczenia, ponieważ ich stan nie jest leczony, a pilna opieka, której potrzebują, jest opóźniona. Nie jest to wina personelu karetki, ale tych, którzy nie zainwestowali w usługi. Oczywiste jest, że służby ratunkowe znajdują się w punkcie kryzysowym. Te problemy trwają zbyt długo. Rząd raz po raz nie działał, a kryzys tylko się pogorszył. Oczywiste jest, że potrzebujemy pilnego przeglądu zasobów karetek pogotowia. W ostatnich miesiącach podróżowałem po kraju, aby spotkać się z personelem medycznym, w tym z ratownikami medycznymi, personelem karetek pogotowia, pielęgniarkami, położnymi, lekarzami i dyrektorami szpitali, a także grupami wsparcia pacjentów. Byłem zaniepokojony rozmiarem kryzysu w Pogotowiu Ratunkowym.  Pracownicy opowiedzieli mi o swoich obawach, doświadczeniach wypalenia, a przede wszystkim o frustracji z powodu całkowitego braku zrozumienia przez rząd powagi sytuacji i podjęcia działań. Musimy stanąć w obronie naszych usług pogotowia ratunkowego i zapewnić im wsparcie, którego potrzebują, aby prawidłowo wykonywali swoją pracę. Musimy rozbudować naszą flotę karetek i zapewnić odpowiednią obsługę społeczności wiejskich. Musimy zwiększyć pojemność szpitali, aby pacjenci nie czekali w karetkach. Sinn Féin stanie w obronie naszych usług pogotowia ratunkowego, aby zapewnić personelowi i pacjentom wsparcie i opiekę, których potrzebują. Sinn Féin w rządzie zapewniłby irlandzką narodową opiekę zdrowotną, która jest odpowiednia do celu i zapewni pacjentom opiekę wysokiej jakości, której potrzebują na czas. Problemy są poważne, ale rozwiązania są, jeśli istnieje wola polityczna, aby je dostarczyć. Sinn Féin ma szczegółowe i możliwe do zrealizowania plany potrzebne do wprowadzenia tej zmiany.
 

Wniosek Sinn Féin można obejrzeć tutaj: Wniosek Krajowej Pogotowia Ratunkowego

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Pełny tekst przemó
Carey wita sukces En