Sinn Féin zapowiada silne działanie. „Będziemy zdecydowaną opozycją”

Szeroko krytykowana w kręgach Sinn Féin jest nowa koalicja, a tę, określać będzie brak istotnych zmian, mówi się w partii Mary Lou McDonald.

Tuż po opublikowaniu wyników głosowań wewnątrz ugrupowań, już teraz koalicyjnych, Sinn Féin opublikowało na swojej stronie szereg opinii, a te nie są pochlebstwami, a i wskazują, jak postępować będzie opozycja. Sinn Féin zapowiada działania, które doprowadzić mają do zmiany władzy, więc rozbicie układu rządzącego, jednak ma się to odbywać w sposób cywilizowany i z zachowaniem wszelkich norm politycznych, jakie obowiązują w Irlandii.

Oznacza to rozliczanie układu rządzącego z zapowiedzi, ale też reagowanie w sprawach bieżących oraz składanie wniosków o wprowadzenie nowych ustaw, które regulować mają sprawy istotne dla mieszkańców kraju.

Szeroko wypowiedział się w tej kwestii poseł i wiceprzewodniczący Sinn Féin Pearse Doherty, który zapowiedział dalsze prace na rzecz mieszkańców Zielonej Wyspy.

Poseł Pearse Doherty:

– Ludzie głosowali za zmianami w wyborach powszechnych, głosowali za nowym porządkiem i nowym początkiem. Głosowali za odejściem od dwóch partii, które dzieliły władzę w tym państwie przez prawie sto lat. W obliczu perspektywy zmian w układzie rządowym dwie stare partie zebrały się, by okrążyć i wykluczyć Sinn Féin, a używają do tego Partii Zielonych, jako liścia figowego. Rzeczywistość jest taka, że ​​chęć zmiany jest teraz silniejsza niż w lutym. Ludzie wiedzą, jak to jest mieć razem Fianna Fáil i Fine Gael. W czasach, gdy Irlandia potrzebuje ambicji i wielkich pomysłów, bo mamy obecnie program rządu, który nie zapewnia przystępnych cenowo mieszkań, budowania zdolności działania w naszej służbie zdrowia, przywracania ludzi do pracy i wystarczającej ilości środków na utrzymanie, opieki nad dziećmi, w sprawie prawa do przejścia na emeryturę w wieku sześćdziesięciu pięciu lat oraz w sprawie planowania jedności Irlandii. Sinn Féin chciało przewodniczyć rządowi na rzecz zmian, chcieliśmy kierować rządem, który to wszystko dostarczy, ale i teraz będziemy równie zdeterminowani w kierowaniu opozycją.

Fianna Fáil i Fine Gael staną w obliczu najbardziej zdecydowanej opozycji, jaką kiedykolwiek widzieli, ponieważ Sinn Féin stanie w obronie zwykłych pracowników i rodzin. Będziemy nadal proponować rozwiązania i nadal będziemy budować wsparcie w całej Irlandii, aby zapewnić zmiany, których ludzie chcą i na które zasługują.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Bezpłatna opieka le
Gospodarczo Irlandia
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish