Sinn Féin żąda obniżenia składek ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczyciele pojazdów muszą obniżyć składki, ponieważ natężenie ruchu spadło w kraju o 37% od początku pandemii.

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty wezwał ubezpieczycieli komunikacyjnych do zapewnienia obniżek lub rabatów dla swoich klientów w wysokości co najmniej 20 procent składek na 2020 rok.

Dzieje się tak po tym, jak dane Central Statistics Office pokazały 37-procentowy spadek liczby samochodów na drogach w 2020 roku od 1 marca.

Poseł Doherty powiedział:

– Od początku pandemii było nieuniknione, że spadnie natężenie ruchu, a obywatele będą przestrzegać wytycznych dotyczących zdrowia publicznego i podróżować tylko z ważnych powodów. Dane opublikowane przez CSO pokazują 37-procentowy spadek liczby samochodów na drogach od początku pandemii. Zmniejszenie liczby samochodów na drogach oznacza zmniejszenie liczby i kosztów odszkodowań dla firm ubezpieczeniowych. Na podstawie ostatnich danych opublikowanych przez Bank Centralny, ta redukcja ruchu może obniżyć koszty ubezpieczenia dla branży ubezpieczeń komunikacyjnych o ponad 20 procent w tym roku. Te oszczędności należy przerzucić na konsumentów. W 2020 roku towarzystwa ubezpieczeniowe potraktowały ten kryzys, jako okazję do zwiększenia marż i zysku, oferując rabaty, które nie mają żadnego związku z oszczędnościami, jakie te firmy osiągną w wyniku pandemii. Ubezpieczyciele pojazdów powinni zapewniać rabaty lub ulgi w wysokości co najmniej 20 procent składek zapłaconych w 2020 r.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian