Sinn Féin wspiera się trollami w walce politycznej?

Wg Fine Gael Sinn Féin angażuje się w zorganizowane nękanie przedstawicieli innych partii oraz rządu w Internecie.

Nadszedł czas, aby Mary Lou McDonald podjęła działania przeciwko trollom z Sinn Féin, którzy niszczą irlandzki dyskurs publiczny oraz zastraszają ludzi, powiedziała posłanka Fine Gael. TD Jennifer Carroll MacNeill reprezentująca Dun Laoghaire, przemawiała po tym, jak jeden z członków Sinn Féin z Wexford zrezygnował z partii, kiedy wyszło na jaw, że wykorzystywał fałszywe profile w mediach społecznościowych do pomawiania biznesmenów, polityków i celebrytów.

Carroll MacNeill podkreśliła, że ​​Sinn Féin jest zaangażowane w zorganizowane znęcanie się w Internecie i wzywa wszystkie strony polityczne, do udzielenia swoim członkom i zwolennikom jasnych instrukcji dotyczących komunikacji online.

Posłanka Carroll MacNeill powiedziała:

Dr. Jennifer Carroll MacNeill.

– Mary Lou McDonald musi podjąć działania w związku z trollami internetowymi związanymi z jej partią, niszczącymi irlandzki dyskurs publiczny, a także straszącymi ludzi. Czy złoży oświadczenie w związku z najnowszym przykładem, w którym członek Partii Sinn Féin w Wexford został przyłapany na używaniu konta na Twitterze do trollowania polityków z innych partii, a także różnych znanych osób w całym kraju? Inne anonimowe konto z siedzibą w Wexford trollowało ludzi przy użyciu imienia „P O’Neill”, dobrze znanego kryptonimu tymczasowego IRA. Przed nową kadencją Dáil każda partia powinna jasno określić, w jaki sposób jej członkowie i przedstawiciele komunikują się w mediach społecznościowych. Wszystkie strony powinny poinstruować swoich członków, aby używali swoich prawdziwych nazwisk online, a nie fałszywych kont. Jest to najbardziej potrzebne w Sinn Féin, ponieważ wydaje się, że faktycznie są oni zaangażowani w zorganizowane zastraszanie w Internecie. Niedawno ogłosili, że rekrutują „aktywistów” internetowych. Za każdym razem, gdy członek innej partii umieszcza coś w Internecie, napotyka lawinę nadużyć, przede wszystkim słownych, ze strony aktywistów Sinn Féin. Chris Andrews został zaproszony do dołączenia do Sinn Féin niecały rok po tym, jak musiał opuścić Fianna Fáil z powodu fałszywego konta, które założył, aby nękać i oczerniać swoich wewnętrznych przeciwników partyjnych. Breege Quinn, która po zabójstwie syna prowadziła kampanię na rzecz prawdy, jest ofiarą ciągłych nadużyć w Internecie. W Sinn Féin także zdarzały się przypadki zastraszania i wielu członków oraz radnych musiało zrezygnować. Nadużycia w Internecie są dziś bardzo niefortunną częścią życia publicznego i niestety widzimy, jak członkowie i zwolennicy każdej partii dają się ponieść online, gdy bronią pozycji. Jednak aktywiści Sinn Féin przenoszą to na nowy, niebezpieczny poziom. Sinn Féin nie jest zwykłą partią. Pozwolili rozwinąć się sytuacji, w której trolling online jest normą. Kiedy Mary Lou McDonald podejmie działania w celu wyeliminowania tego zachowania? A może częścią ich strategii komunikacyjnej jest angażowanie członków i aktywistów w tę działalność online?

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian