Sinn Féin wskazuje na problem młodych bezrobotnych. Czy ma receptę?

Dane dotyczące bezrobocia pokazują, że młodzież znów może zostać w tyle”, powiedziała posłanka Sinn Féin Louise O’Reilly.

W swojej twitterowej wypowiedzi rzecznik Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu, zatrudnienia i praw pracowników Louise O’Reilly wezwała rząd do inwestowania w młodych ludzi i zapewnienia, że ​​nie zostaną oni ponownie poświęceni na ołtarzu ekonomii, jak miało to miejsce dziesięć lat temu.

Posłanka Louise O’Reilly:

– Ponieważ dane Centralnego Urzędu Statystycznego (CSO) pokazują, że bezrobocie wśród młodzieży przekracza 41%, potrzebne są ukierunkowane działania, które pomogą młodym ludziom znaleźć zatrudnienie, kształcić się, szkolić lub wspierać przedsiębiorczość. Pandemia obnażyła niskie płace w niepewnej pracy, w którą zaangażowanych było wielu młodych ludzi, a wszelkie ożywienie musi zapewnić im dostęp do godnego zatrudnienia. Ponad dziesięć lat temu Fianna Fáil i Partia Zielonych, a następnie Fine Gael i Partia Pracy, rzucały młodych ludzi pod autobus przez cały krach finansowy i kolejne lata oszczędności. Programy pomocowe, takie jak Job Bridge i Gateway, były na porządku dziennym, stawki opieki społecznej zostały obniżone, aby zmusić młodych ludzi do poszukiwania zatrudnienia, ale i emigracja była powszechna, aby uciec od oszczędności i braku szans na przyszłość. Wielu młodych było dziećmi podczas krachu finansowego i lat oszczędności, widzieli przejmowane domy, ich rodzice tracili pracę, upadały firmy, starsze rodzeństwo emigrowało, a nasze miasta i wsie milczały. Potrzebujemy całościowego podejścia do społeczeństwa, jeśli mamy odzyskać równowagę ekonomiczną, żyjąc jednocześnie z Covid-19, a oznacza to, że nie możemy powtórzyć błędów przeszłości, w której poświęca się młodych ludzi. Ożywienie musi obejmować godne miejsca pracy, możliwości kształcenia i szkolenia, znaczące praktyki zawodowe oraz wsparcie dla młodych przedsiębiorców.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Niepokojący wskaźn
Garda podała wyniki