Sinn Féin uderza w rząd. Zasiłek pandemiczny musi obowiązywać do końca 2020 roku

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów, poseł Pearse Doherty zażądał od gabinetu, aby socjalne płatności pandemiczne, pozostały przynajmniej do końca roku.

Przedłużenie tej pomocy będzie wyrazem solidarności z narodem, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej i w kwestii zatrudnienia. W Sinn Féin słychać też głosy, iż specjalna płatność przyznawana na czas pandemii, powinna pozostać w mocy do chwili, kiedy wszyscy bezrobotni wrócą do pracy. Ugrupowaniu chodzi tutaj o osoby, które utraciły źródło zarobkowania poprzez pandemię koronawirusa.

Wg posła Doherty zniesienie tych zasiłków wcześniej, „będzie poważnym ciosem dla rodzin i poszczególnych osób”, które utraciły pracę przez pandemię i unieruchomienie gospodarki. Poseł Sinn Féin chciał uzyskać też informację, kiedy podjęta zostanie decyzja w sprawie zasiłków pandemicznych, gdyż termin obowiązywania przepisu kończy się 8 czerwca, a to stawia w trudnej sytuacji tysiące osób oraz wywołuje dużą niepewność wśród tej grupy bezrobotnych.

Poseł przypomniał również rządzącym słowa ministra finansów Paschala Donohoe, który poinformował, że rząd w tym trudnym okresie dla całego kraju, nie obniżył i nie zamierza obniżyć swoich pensji, więc nie widać jedności z osobami, które utraciły źródła dochodu. Teraz natomiast gabinet może częściowo naprawić swój błąd i przedłużyć płatność pandemiczną do końca roku, co z kolei stanie się wyrazem dbałości o społeczeństwo.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Prof. Mirosław Maty
Rady Miast i Hrabstw
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish