Sinn Féin – twarda opozycja

Liderka Sinn Féin Mary Lou McDonald zapowiedziała, że jej ugrupowanie nigdy się nie podda i dążyć będzie do odsunięcia od władzy partii od dawna zasiadających w ławach rządowych.

Wg Mary Lou McDonald, „nie można ignorować głosu pół miliona wyborców” i poddać się bez walki. Sinn Féin walczyć będzie z układem Fianna Fáil i Fine Gael, które zawłaszczyły władzę, a jednocześnie zablokowały partii McDonald możliwość utworzenia rządu.

Szefowa Sinn Féin jest też przekonana, że ona i jej ugrupowanie, zbiorą dużo większy elektorat podczas kolejnych wyborów i przejmą władzę w kraju, by ten zmienić tak, aby stał się dobrym miejscem do zamieszkania.

Sinn Féin zapowiada, że jako opozycja, kontrolować będzie poczynania tworzonej koalicji, a i wytykać wszelkie błędy i niedociągnięcia, ale nie będzie to wyłącznie krytyka, gdyż za tą iść mają propozycje, projekty i rozwiązania. Partia McDonald budować ma jednocześnie szeroki polityczny front opozycji wobec koalicji Fianna Fáil, Fine Gael i Green Party, by wykazać, iż można stworzyć struktury, gotowe do przejęcia władzy, a i kierować krajem w taki sposób, by stał się on ponowie lepszym, co pozwoli na powrót na łono ojczyzny osób, które wyemigrowały w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Sinn Féin prezentować będzie swoje programy naprawcze dla różnych sfer życia Irlandii, skupiając się przede wszystkim na budownictwie mieszkaniowym i sferze podatkowej, ale ważnym elementem, i chyba można tu użyć stwierdzenia, przygotowań do kolejnych wyborów, stanie się gospodarka.

Do chwili ogłoszenia kolejnych wyborów, niezależnie, kiedy się odbędą, partia kojarzona z lewicą chce też udowodnić, że jest ugrupowaniem poważnym i odpowiedzialnym, wie, jak powinno się wprowadzać zmiany na polu politycznym oraz gospodarczym, a jednocześnie dać wyraźny sygnał, że czas Fianna Fáil i Fine Gael już się skończył i nie może być kolejnych lat pod przewodnictwem tych ugrupowań.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Umowa ma być zawart
Officials mark 80 ye
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish