Sinn Féin sugeruje, że pomoc rządowa jest dla wybranych firm

Brak rozszerzenia programu CRSS naraża firmy na ryzyko zapaści i utratę rentowności oraz powrotu do dziania po zakończeniu blokady.

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu, zatrudnienia i praw pracowników Louise O’Reilly powiedziała, że ​​niepowodzenie w rozszerzeniu programu wsparcia dla firm w dobie ograniczeń Covid o dostawców i kilka innych branż zagraża ich przyszłej rentowności i wykluczeniu przedsiębiorstw.

Posłanka O’Reilly powiedziała:

– Covid Restrictions Support Scheme (CRSS) ma na celu wspieranie firm w okresie wyższych poziomów blokady. Dla firm otrzymujących płatność w ramach programu jest to ratujące życie źródło dochodów. Jednak istnieje wiele, wiele firm, które nie są w stanie otrzymać płatności w ramach programu, w wyniku czego ich przyszłe przetrwanie jest zagrożone. Od jakiegoś czasu podkreślam, że program całkowicie wyklucza dostawców, firmy zarządzające imprezami, taksówkarzy, branżę zajmującą się aktywnością na świeżym powietrzu, firmy bez stałej siedziby i wiele innych. Rzeczywiście, zwróciłam się do Tánaiste i ministra ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Leo Varadkara i podczas ostatniej blokady, poprosiłam rząd, aby rozszerzył program tak, aby obejmował tyle przedsiębiorstw, ile potrzeba, oraz aby przyciągnąć te obecnie wyłączone do schematu CRSS. Są firmy, takie jak event management, które zatrudniają wiele osób, organizują wydarzenia w całym kraju, przynosząc działalność gospodarczą do niemal każdego powiatu i przynoszą państwu znaczne dochody podatkowe, które zostały wykluczone z programu, ponieważ nie mają stałego lokalu. Istnieją inne przedsiębiorstwa, takie jak dostawcy, na które oddziałują na wyższym szczeblu łańcucha uderzenia związane z blokadą swoich klientów na niższym szczeblu łańcucha dostaw, którzy są zamknięci, a przedsiębiorstwa te są również wykluczone z programu CRSS ze względu na wąski charakter tego, kto może kwalifikować się do finansowania. Niestety do tej pory problemy zidentyfikowane w ramach programu nie zostały rozwiązane. Rząd musi pilnie poczynić postępy w tej sprawie i rozszerzyć program CRSS, aby zapewnić, że będzie on dostarczał jak największej liczbie cierpiących firm, aby zapewnić im sukces w utrzymaniu ich na powierzchni.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian