Sinn Féin sprawdza koszty energii

Senator Sinn Féin Lynn Boylan zapoczątkowała badanie dotyczące kosztów energii.

Rzecznik Sinn Féin ds. sprawiedliwości klimatycznej senator Lynn Boylan, uruchomiła ankietę internetową, aby zobaczyć, jak rosnące ceny energii wpływają na ubóstwo energetyczne. Najnowsze dane wskazują, że ceny energii elektrycznej rosły rocznie o około 90 euro.

Senator Boylan powiedziała:

– Badanie ma na celu uchwycenie kosztów, jakie ponoszone są przez mieszkańców Irlandii, a związanych z podwyżkami cen prądu. Chcę się zorientować, jak podwyżki cen energii elektrycznej wpływają na ludzi, którzy walczą o ogrzanie swoich domów. Rosnące ceny prądu są jednym z głównych czynników powodujących ubóstwo energetyczne według opracowania Wincentyńskiego Partnerstwa na rzecz Sprawiedliwości Społecznej. Ubóstwo energetyczne jest zwykle definiowane, jako przeznaczanie 10% dochodu na ogrzewanie i elektryczność. Jednak rząd nie bierze tego pod uwagę przy opracowaniu środków na wsparcie i dodatku paliwowego. Koszt energii elektrycznej rośnie ze względu na podwyżki cen przez dostawców oraz wzrost o 130% opłaty PSO. Wiemy, że doprowadzi to do większego ubóstwa energetycznego dla zwykłych pracowników i rodzin w całym kraju. Od dawna wiemy, że dodatek na paliwo nie jest w stanie sprostać wyzwaniu, jakim jest walka z ubóstwem energetycznym, ponieważ pozostawia zbyt wielu ludzi bez dopłat. Test majątkowy jest rygorystyczny i kwalifikują się tylko niektórzy odbiorcy świadczeń socjalnych. Chcemy usłyszeć opinię od tych, którzy zostali pominięci przez ten rząd, czyli pracujących rodzin, najemców i innych osób dotkniętych rosnącymi kosztami energii. Badanie kosztów energii prowadzone przez Sinn Féin ma na celu uchwycenie niektórych problemów, z którymi borykają się ludzie i zaproponowanie rozsądnych, wykonalnych rozwiązań.

W badaniu można wziąć udział, przechodząc na stronę, która znajduje się pod podanym linkiem –   https://www.surveymonkey.com/r/YBWDCVX

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
W irlandzkich domach
Trudny powrót do sz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian