Sinn Féin rozpoczyna ankietę, aby usłyszeć od kobiet o ich doświadczeniach z menopauzą i wsparciem opieki zdrowotnej

Przedstawiciele Sinn Féin rozpoczęli ankietę, aby dowiedzieć się bezpośrednio od kobiet o ich doświadczeniach z menopauzą. Ankieta zachęca kobiety do dzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami i poglądami na temat wsparcia dla kobiet w okresie menopauzy.

Wyniki kształtować będą propozycje polityczne dotyczące tego krytycznego i często trudnego etapu w życiu kobiet.

Przemawiając na otwarciu ankiety w Leinster House, rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia, poseł David Cullinane powiedział:

– Sinn Féin przeprowadza ankietę, aby odkryć rzeczywisty wpływ menopauzy na kobiety i jej wpływ na ich codzienne życie. Oczywiste jest, że kobiety stoją przed poważnymi wyzwaniami w dostępie do niedrogiej i dostępnej na czas opieki zdrowotnej w tym kraju. Menopauza to ważna kwestia, ale ten temat od zbyt dawna jest tematem tabu. Od braku świadomości i dokładnych informacji, po trudności w dostępie do pomocy, kobiety zostały uciszone i walczą o dostęp do odpowiedniego wsparcia menopauzy w społeczności, miejscu pracy i szerszym systemie opieki zdrowotnej. Wiemy, że tak jest w przypadku wielu kobiet, które od dziesięcioleci walczą o uzyskanie odpowiedniego wsparcia zdrowotnego, które wywiera znaczną presję na ich zdrowie psychiczne i samopoczucie. Ankieta, którą przeprowadza Sinn Féin, ma na celu uchwycenie prawdziwych głosów kobiet, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób menopauza wpłynęła lub ma na nie wpływ i co można zrobić, aby lepiej wspierać kobiety. Sinn Féin chce wiedzieć, jak menopauza wpływa na kobiety na całej wyspie. Weź udział w naszej krótkiej ankiecie i opowiedz nam o swoich wrażeniach, chcemy usłyszeć Twój głos. Menopauza ma znaczenie i musimy poprawić sposób, w jaki wspieramy kobiety w tym momencie ich życia.

Posłanka Sinn Féin z Fermanagh South Tyrone Michelle Gildernew powiedziała:

– Istnieje ponad 40 objawów związanych z menopauzą. Prawdopodobnie nie będziesz mieć ich wszystkich, ale każdy może być wyniszczający. Wiele bardzo zdolnych kobiet odchodzi z pracy po czterdziestce i pięćdziesiątce z powodu braku wsparcia i zrozumienia w miejscu pracy. Jesteś dotknięta menopauzą w jakikolwiek sposób, wypełnij naszą ankietę i daj nam znać, w jaki sposób jesteś dotknięta i co możemy zrobić, aby Ci pomóc i wesprzeć.

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia Colm Gildernew MLA powiedział:

– Doświadczenie każdej kobiety związane z menopauzą może być inne. Dlatego chcemy usłyszeć to od kobiet z całej Irlandii. Opowiedz nam o swoich doświadczeniach, abyśmy mogli pomóc zaprojektować i dostarczyć usługi, by poradzić sobie z tym ważnym problemem.

Ankieta Sinn Féin Menopause Matters jest dostępna pod tym linkiem>>>

*

A o andropauzie Sinn Féin zapomniało?

Opr:Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Christmas Bonus od p
Krótkoterminowe pod
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська