Sinn Féin prosi Facebooka o usunięcie grupy

Kiedy w kraju pojawiły się oskarżenia, że Sinn Féin na Facebooku utrzymuje tajną grupę swoich zwolenników, partia zaprzeczyła.

Następnie rozpoczęło się małe śledztwo i okazało się, że grupa założona została przez zwolenników ugrupowania prowadzonego przez Mary Lou McDonald, ale co podkreślono, bez wiedzy władz partii, a ta, nie wspiera grupowiczów w żaden sposób. W oświadczeniu Sinn Féin znalazło się zdanie, iż ugrupowanie, nie może być wiązane z osobami, które właściwie bezprawnie nazywają się zwolennikami ugrupowania i założyły profil, a ten, już w założeniach, miał szkalować przeciwników partii, co nie jest linią prowadzenia polityki przez „SF”.  

Sinn Féin ostro odcięło się od facebookowych „zwolenników” i zaznaczyło, że nie jest ich wolą promowanie zachowań rasistowskich, homofobicznych i dyskredytujących osoby w irlandzkiej przestrzeni publicznej, nie wyłączając z tego polityków.

Grupa jest dosyć duża, jak dodaje się w informacji Sinn Féin, bo liczy około 16 000 członków, ale dodano, że publikowane tam treści oraz komentarze, nie są odzwierciedleniem idei promowanych przez partię.

Kiedy przejrzano wpisy na tajnej grupie tzw. zwolenników Sinn Féin, władze partii uznały, że najlepszym sposobem na ukrócenie jej działalności, będzie likwidacja i zablokowanie możliwości powstania takich, o podobnym profilu. Sinn Féin zwróciło się w oficjalnym piśmie do Facebooka, aby grupę, jako działającą bez umocowania partii, a i szerzącą nienawiść oraz obraźliwe treści, zamknął.

Obecnie ugrupowanie McDonald, czeka na realizację swojego wniosku, a spodziewa się, że nastąpi to wkrótce.

Wcześniej pod adresem Sinn Féin, wylała się fala politycznej krytyki i zarzucano temu ugrupowaniu, że w walce politycznej, stosuje nowe standardy, więc próbuje przedstawić w złym świetle osoby z życia publicznego. Najostrzej atakowany był przez facebookowych „zwolenników” Sinn Féin wicepremier i lider partii Fine Gael, któremu w niewybrednych słowach wytykano samą działalność polityczną, jego pochodzenie, ale i wiele razy wskazywano orientację seksualną Leo Varadkara. Na podobne, dyskredytujące wpisy narażony był też minister ds. dzieci Roderic O’Gorman, bo i on, nie kryje swojej orientacji.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Premier ostrzega prz
Radość Polaków tr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian