Sinn Féin proponuje plan o wartości 914 milionów euro, aby skrócić listy oczekujących do szpitali

Rzecznik Sinn Féin ds. zdrowia David Cullinane TD przedstawił pakiet propozycji o wartości 914 milionów euro, aby zwiększyć wydatki na służbę zdrowia. Dodatkowe finansowanie skróci listy oczekujących i zapewni, że system będzie przygotowany do sprostania wymaganiom opieki zdrowotnej po Covid.

Teachta Dála Cullinane powiedział, że jest to potrzebne „w obliczu tsunami opóźnionej i nieodebranej opieki, która spada na służbę zdrowia” i że obecny system „jest w punkcie krytycznym i nie nadaje się do realizacji celu”.

Przemawiając podczas prezentacji „Listy oczekujących w szpitalach”, poseł Cullinane powiedział:

– Ponad 850 000 osób znajduje się obecnie na liście oczekujących HSE. Jest to więcej pacjentów oczekujących niż kiedykolwiek wcześniej, a pacjenci publiczni czekają dłużej niż kiedykolwiek na opiekę. Ponadto nasz system opieki zdrowotnej znajduje się pod ogromną presją ze względu na ogromne zaległości w opuszczeniu opieki podczas pandemii, ograniczenia wydajności spowodowane są Covid-19 i są konsekwencjami cyberataku. Służba zdrowia jest w kryzysie i nie nadaje się do wykonania celu. Potrzebne jest teraz działanie. Jestem dumny, że uruchamiam pakiet o pełnej wartości 914 mln euro, obejmujący jednorazową inwestycję kapitałową w wysokości 568 mln euro, aby odwrócić losy na korzyść pacjentów i pracowników służby zdrowia. Plan Sinn Féin jest szczegółowy, w pełni wyceniony i możliwy do zrealizowania. Obejmuje inwestycję niezbędną do zakończenia skandalu z listami oczekujących i zapewnienia pacjentom terminową opiekę zdrowotną, której potrzebują. Mój plan obejmuje 600 dodatkowych łóżek w porównaniu z obecnymi planami rządu, obsadzenie ponad 600 stanowisk konsultantów i zatrudnienie 4000 dodatkowych pracowników szpitala oraz 430 łóżek intensywnej opieki do 2025 roku. Obejmuje to również 150 mln euro na rozbudowę pojemności sali kinowej i wyposażenie w celu zapewnienia większej liczby zabiegów w szpitalach publicznych oraz fundusz w wysokości 100 mln euro na modernizację sprzętu i zarządzanie pacjentami oraz modernizację systemu list oczekujących. Wszędzie, gdzie spojrzymy w służbie zdrowia, od list oczekujących, przez Covid-19 i po cyberatakach, jest pożar do ugaszenia i sytuacja awaryjna do rozwiązania. Utyka od kryzysu do kryzysu, co zawodzi tylko pacjentów i personel. Potrzebujemy pilnego planu, aby nadrobić zaległości w opiece, skrócić listy oczekujących i zapewnić najwyższej klasy, powszechną publiczną służbę zdrowia. Potrzebujemy nowego startu z systemem, który jest sprawiedliwy dla pracowników i zapewnia pacjentom dostęp do nowoczesnej opieki zdrowotnej, której potrzebują. Przede wszystkim potrzebujemy klasy politycznej, rządu i ministra zdrowia z wolą zajęcia się listami oczekujących. Sinn Féin w rządzie wywiązałby się z tej ważnej kwestii.

Lista oczekujących na leczenie w szpitalu” jest dostępna do wyświetlenia pod tym linkiem>>>

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Stygmatyzacja niezas
Hotelarstwo i gastro