Sinn Féin ogłasza wniosek o położenie kresu przemocy wobec kobiet i dziewcząt

Przewodnicząca Sinn Féin Mary Lou McDonald zapowiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu partia przedstawi w Dáil projekt ustawy poselskiej, określający zmiany, które rząd musi wprowadzić, aby wyeliminować przemoc wobec kobiet i dziewcząt.

Wniosek określa kluczowe polityki potrzebne do zapewnienia zapobiegania takim przestępstwom i położenia kresu tolerancji wobec nękania i przemocy ze względu na płeć.

Przemawiając w tej sprawie Teachta Dála McDonald powiedziała:

– Myślę o rodzinie Ashling Murphy, jej przyjaciołach, uczniach i kolegach ze szkoły oraz całej społeczności w Tullamore, która boryka się z niewyobrażalnym bólem po stracie. Cały kraj jest wstrząśnięty tym straszliwym atakiem, w którym życie kobiety zostało skrócone. Jak widzieliśmy na czuwaniach w całym kraju w ciągu ostatnich nocy, kobiety i dziewczęta są głęboko dotknięte tym niszczycielskim atakiem i są zjednoczone w swoim pragnieniu zmian. Widzieliśmy wylew żalu kobiet i dziewcząt z różnych pokoleń, które dzielą się własnymi historiami życia w strachu. Przemoc wobec kobiet i dziewcząt oraz strach przed nią są zbyt powszechne i niszczą życie kobiet oraz dziewcząt w całym kraju. Molestowanie jest normą, a nie wyjątkiem. Mamy prawo być bezpieczni na naszych ulicach i w naszych domach. Jednak zbyt często nie jesteśmy. Przemoc wobec kobiet to epidemia w naszym społeczeństwie. Ten moment musi być punktem zwrotnym. To problem całego społeczeństwa, który istnieje w naszych rodzinach, domach, społecznościach i szkołach; w całym społeczeństwie. To chwila, która wymaga przywództwa politycznego. Teraz jest czas, abyśmy zebrali się i powiedzieli, że wystarczy. Sinn Féin w przyszłym tygodniu wnosi do Dáil wniosek, aby stanąć razem z kobietami i dziewczętami oraz wezwać rząd do przyspieszyć strategie, zasoby, fundusze potrzebne do zwalczania i zakończenia przemocy wobec kobiet. Kluczowa do tego będzie trzecia narodowa strategia dotycząca przemocy domowej, seksualnej i ze względu na płeć. Rząd musi opublikować strategię, a co najważniejsze, musimy zobaczyć zintegrowany i w pełni wyposażony plan wdrożenia. Pilnie potrzebujemy lepszych danych na temat przestępstw seksualnych, przemocy i przestępstw na tle płciowym w Irlandii, aby zmierzyć prawdziwą skalę. Dlatego wzywamy do wdrożenia krajowej bazy danych na temat przemocy domowej, seksualnej i związanej z płcią oraz do Ministerstwa Sprawiedliwości o przyspieszenie badania przemocy seksualnej, które ma zostać zakończone do 2023 roku. Należy potraktować priorytetowo walkę z nieodpowiednimi programami edukacji seksualnej, płci i seksualności dla dzieci, a także młodych dorosłych. Zawodzimy nasze dziewczęta i chłopców, jeśli nie chronimy ich i nie edukujemy na temat nękania i zgody. Kobiety i dziewczęta od zawsze żyły w strachu. Wystarczy. Jako matki nie pozwolimy naszym córkom żyć w tym samym strachu. Jako społeczeństwo będziemy stać razem i domagać się zmian. Wzywam wszystkich posłów do poparcia wniosku Sinn Féin w Dáil w przyszłym tygodniu.

Wniosek jest dostępny do obejrzenia online pod tym linkiem

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Szczepionki stracą
Potrzebne zamrożeni
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська