Sinn Féin ogłasza wniosek o ochronę służb zatrudnienia przed prywatyzacją

Rzeczniczka Sinn Féin ds. opieki społecznej Claire Kerrane ogłosiła, że ​​jej partia przedstawi w przyszłym tygodniu w Dáil wniosek o ochronę społecznych służb zatrudnienia przed prywatyzacją.

Wniosek zostanie omówiony w Dáil we wtorek i będzie chronił etos służb zatrudnienia o charakterze non-profit i społeczności lokalnych.

Przemawiając w kwestii prezentacji wniosku posłanka Kerrane powiedziała:

– Nasze społeczności nie są na sprzedaż. Musimy chronić wspólnotowe służby zatrudnienia przed prywatyzacją. Przedstawiam ten wniosek, aby stanąć w obronie społeczności i chronić te kluczowe usługi przed wydrążeniem ich przez ten rząd. Czasami minister ochrony socjalnej ostrzegana była o jej słabo przemyślanych planach zmian Lokalnych Służb Zatrudnienia (LES) i Klubów Pracy poprzez bezwzględną zmianę w kierunku koncentrowania się na zyskach, ponad ludźmi. Jest to niedopuszczalne i nie może się zdarzyć. Model rządu nie jest podejściem skoncentrowanym na osobie, które z powodzeniem promowały LES i Kluby Pracy, a spowoduje jedynie proces komercjalizacji, który pozostawia w tyle tych, którzy potrzebują tych usług. Sinn Féin od dawna prowadzi kampanię przeciwko prywatyzacji usług aktywizacji zawodowej, takich jak katastrofalny program JobPath, który od 2015 r. kosztował blisko 300 milionów euro. Umieszczenie marży zysku powyżej potrzeb zwykłych ludzi nikomu nie pomaga. To krótkowzroczne podejście grozi jedynie zepchnięciem ludzi na nieodpowiednie i krótkoterminowe pozycje, co będzie pokazywać spadek bezrobocia. Ryzykuje również wycenę LES i Klubów Pracy, które mają silne podejście społecznościowe i opcje wejścia, a spełniają one oczekiwania społeczności. To musi się skończyć. Mój wniosek zmusiłby rząd do ochrony usług non-profit i zawiesił wszelkie plany przetargów na usługi zatrudnienia.  Ustanowiłaby również forum interesariuszy między ministrem a Klubami Pracy i Lokalnymi Służbami Zatrudnienia, aby przedstawiać rozwiązania umożliwiające utrzymanie obecnych usług. Wzywam wszystkich posłów do poparcia mojego wniosku i wysłania jasnego komunikatu, że nasze społeczności nie są na sprzedaż. Stań w obronie społeczności i wspieraj wniosek Sinn Féin, aby chronić służby zatrudnienia przed prywatyzacją.

Kopia wniosku jest dostępna pod następującym linkiem –  wniosek Sinn Féin w sprawie ochrony służb zatrudnienia

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Śmierci w kanale sp
To ona chce wykorzys
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська