Sinn Féin niepokoi się o sektor lotnictwa

Raport o wyzwaniach stojących przed sektorem lotniczym wymaga natychmiastowej uwagi, stwierdził poseł Darren O’Rourke.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke wezwał rząd, a w szczególności ministra Eamona Ryana, do przedstawienia rządowego planu ochrony miejsc pracy w sektorze lotniczym.

Komentarze TD O’Rourke pojawiły się w raporcie rządowym, który podkreślił, iż ponad 140 000 miejsc pracy, wspieranych jest przez płatności państwowe w sektorze transportu lotniczego, a wiele z nich jest obecnie zagrożonych z powodu pandemii Covid-19.

Poseł O’Rourke powiedział:

– Raport Focus on Aerospace and Aviation, przygotowany przez Departament Biznesu, Przedsiębiorczości i Innowacji, podkreśla wartość sektora lotniczego dla państwa i przedstawia ogromne wyzwania, jakie obecnie stawia przed nim Covid-19. Wiele ze 140 000 miejsc pracy jest obecnie zagrożonych z powodu trwającej pandemii. Pomimo tego, że nasza gospodarka jest warta 8,9 mld euro rocznie, niewiele zrobiono, aby sprostać ogromnym wyzwaniom, przed którymi stoją przedsiębiorstwa i pracownicy w tym sektorze. Rząd nie przedstawił żadnych konkretnych środków dla branży lotniczej, zagrażając tysiącom miejsc pracy. Dotyczy to nie tylko personelu linii lotniczych, ale także dziesiątek tysięcy pracowników zatrudnionych na naszych lotniskach, przy konserwacji i naprawach samolotów, w branży leasingowej i tysiące innych w sektorze biur podróży. Sektory te ucierpiały bardziej niż większość, a biorąc pod uwagę trajektorię pandemii, powrót do normalności prawdopodobnie zajmie znacznie więcej czasu. W niniejszym raporcie stwierdza się, że „bez pomocy wiele linii lotniczych może zakończyć działalność, zanim ograniczenia dotyczące podróży zostaną zniesione”. To ostre ostrzeżenie, którym należy się zająć. Potrzebujemy dedykowanego wsparcia i planu naprawczego, aby uratować jak najwięcej miejsc pracy. Poruszę tę kwestię bezpośrednio z ministrem transportu Eamonem Ryanem.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Boots Ireland rejest
Europarlamentarzysta
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian