Sinn Féin krytykuje gabinet za opóźnienia. Ma rację?

Wg posła Sinn Féin i jednocześnie rzecznika ds. transportu Darrena O’Rourke, działania rządu w kwestii podróży zagranicznych są „niespójne, sprzeczne i dezorientujące”.

Poseł O’Rourke powiedział, iż samo przygotowanie „zielonej listy”, przy jednoczesnych namowach do rezygnacji z podróży zagranicznych, nie przystaje do siebie, więc wprowadza zamęt, a i dużą niepewność wśród mieszkańców wyspy. Co gorsze, ewentualni turyści, nie mają żadnej pewności, jak wobec nich zachowa się irlandzkie państwo, a to powoduje rezygnację z planów odwiedzin na wyspie.

W konsekwencji cierpieć będzie na braku odpowiednich decyzji gabinetu wiele sektorów, co podkreślił poseł Sinn Féin. Darren O’Rourke jest również przekonany, że wprowadzone i utrzymywane przez gabinet Micheála Martina obostrzenia są obecnie „najgorszymi na świecie” i nie służą nikomu, a utrudniają powrót do normalności.

Poseł O’Rourke stwierdził:

– Ludzie byli bardzo zdyscyplinowani w przestrzeganiu porad dotyczących zdrowia publicznego dotyczących podróży zagranicznych, co wiąże się ze znacznymi kosztami. Loty i wakacje zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem zostały utracone, podobnie jak tysiące euro. Teraz wydaje się, że nadejdzie kolejny termin bez spójnego planu podróży zagranicznych. Sugestia, że ​​20 lipca zostanie opublikowana „zielona lista”, ale porady dotyczące wszelkich niepotrzebnych podróży zagranicznych pozostaną na miejscu, co nie ma absolutnie żadnego sensu. Takie podejście służy jedynie szerzeniu sprzecznych i zagmatwanych wiadomości, z którymi ludzie musieli żyć przez ostatnie dwa miesiące. Jest to całkowicie niedopuszczalne. Uważamy, że w odpowiednim czasie powinna nastąpić stopniowa reakcja na ponowne otwarcie podróży zagranicznej, z zastrzeżeniem, porad dotyczących zdrowia publicznego. Oprócz „zielonej listy” uważamy, że powinna zostać opublikowana „czerwona lista” oraz że, należy wprowadzić kompleksowy system kontroli i nadzoru na lotniskach, odzwierciedlający profil kraju wylotu, w którym jest obecny Covid-19. Ponadto należy wprowadzić zabezpieczenia dla konsumentów, którzy mają zarezerwowane wakacje w miejscach, w których odradza się podróż, w tym do obszarów, które mogą zostać ponownie skategoryzowane wraz ze zmianą profilu wirusa. Pozostawienie tego liniom lotniczym jest niedopuszczalne, biorąc pod uwagę, jak dotychczas traktowali konsumentów. Ludzie powinni mieć prawo do zwrotu kosztów od swoich linii lotniczych lub towarzystw ubezpieczeń i turystycznych, jeśli porady dotyczące zdrowia publicznego ulegną zmianie i nie zaleca się im podróży do określonego kraju z powodu Covid-19.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish