Sinn Féin chce zwiększyć ilość autobusów szkolnych

Plan Sinn Féin, jaki opublikowany został przez rzecznika tego ugrupowania, zakłada, iż zwiększyć należy ilość autobusów szkolnych, co znacznie poprawi sytuację uczniów dojeżdżających na zajęcia.

Sinn Féin zaproponowało, aby na trasy wyjechało dodatkowych 340 autobusów szkolnych, a ilość miejsc dla uczniów, zwiększy się wtedy o 17 000. Zwiększona ma być też, a jednocześnie rozwinięte zostaną istniejące trasy, co będzie odpowiadało potrzebom uczniów, z dalej położonych rejonów. Zmienić się ma również wg Sinn Féin proces kwalifikacji uczniów do zapewnienia im transportu, bo i ta kwestia, szeroko krytykowana była przez rodziców.

W planie opozycji, jako bazę do takiego dziania uwzględniono transport prywatny, co z jednej strony będzie wsparciem dla tego sektora, a jednocześnie obniży koszty dla państwa, gdyż nie będzie wymagany zakup dodatkowych autobusów szkolnych.

Propozycje znalazły się w opublikowanym właśnie dokumencie strategicznym Sinn Féin, a w tym stawia się na pomoc najbardziej potrzebującym. Co istotne, dużo miejsca poświęcone jest w nowej strategii największej partii opozycyjnej właśnie dzieciom, a zwiększenie ilości autobusów szkolnych i rozwinięcie całego programu transportu szkolnego, jest podstawą tych działań.

Aktualnie w kraju z autobusów szkolnych korzysta ok. 114 000 uczniów, dodał poseł Darren O’Rourke.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Żaden irlandzki oby
Ruairí Ó Murchú p