Sinn Féin chce zaostrzenia zasad podróżowania

Potrzebne są o wiele bardziej rygorystyczne protokoły dla przylotów międzynarodowych i to natychmiast, stwierdził Darren O’Rourke TD.

Rzecznik Sinn Féin ds. transportu Darren O’Rourke wezwał rząd do natychmiastowego wprowadzenia ścisłych protokołów dla wszystkich przybywających z zagranicy, aby pomóc powstrzymać wzrost Covid-19 tutaj.

Poseł reprezentujący Meath East powiedział:

– Od początku tej pandemii Sinn Féin opowiada się za testowaniem i właściwym monitorowaniem przylotów międzynarodowych w celu zwalczania przypadków importu Covid-19. Rząd zignorował nasze wezwania, w wyniku czego, śledzenie i kontrole Covid-19 w naszych portach i na lotniskach pozostają całkowicie niewystarczające. Podróże zagraniczne powinny być ograniczone tylko do tych przypadków, które są absolutnie niezbędne, a dla tych osób, które przybywają na wyspę, potrzebne są ścisłe protokoły, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19. Wymóg negatywnego testu przed odlotem należy rozszerzyć na przybywających ze wszystkich krajów, a nie tylko z Wielkiej Brytanii i RPA, jak ma to miejsce obecnie. Testowanie po przybyciu również powinno stać się obowiązkowe, ponieważ obecny system po prostu nie działa. Fakt, że nasza samoizolacja i reżim kwarantanny jest dobrowolny i całkowicie niemonitorowany, jest równie nie do przyjęcia. Wiemy, że formularze lokalizatora pasażerów nie są kontynuowane. Potrzebujemy systemu, który jest obowiązkowy i egzekwowany. Powinno obejmować to m.in. grzywny dla tych, którzy łamią zasady samoizolacji. Nasza przewaga geograficzna, jaką jest bycie wyspą, nie została zrealizowana, a rząd nie okazał zainteresowania podążaniem tą drogą. To kolejny kluczowy błąd w odpowiedzi rządu na Covid-19 na tej wyspie. Jesteśmy w oku burzy Covid. Każdy dzień, który mija bez wprowadzenia silniejszych środków w naszych portach wejścia, jest dniem straconym. Nie możemy sobie pozwolić na kontynuację bezczynności w tej dziedzinie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
W Irlandii powstanie
Socjaldemokracja nie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian