Sinn Féin bije w rząd

Rząd musi dotrzymywać zobowiązań dotyczących praw lokatorów, powiedziała szefowa Sinn Féin Mary Lou McDonald.

Jak stwierdza Mary Lou McDonald, która wezwała rząd do podjęcia działań i zapewnienia przestrzegania praw lokatorów po bezprawnej eksmisji w jej okręgu wyborczym Dublin Central, nie można prowadzić tych spraw w taki sposób, a i narażać ludzi na utratę dachu nad głową, w tych szczególnych warunkach.

McDonald dodała, że stało się to, co Sinn Féin przewidywało już wcześniej i uznała, że jej partia, ponownie miała rację.

Mary Lou McDonald:

– Nikt nie powinien być narażony na ryzyko utraty dachu nad głową w środku tej pandemii. Sinn Féin ostrzegło przed zniesieniem zakazu eksmisji. Decyzja tego rządu o zniesieniu ogólnego zakazu eksmisji pozostawiła otwarte drzwi dla szokujących incydentów, takich jak ten obserwowany w Dublinie. Regresywny projekt ustawy o najmie lokali mieszkalnych i wycenie wprowadzony przez rząd tylko pogłębia problem. Organizacja Threshold potwierdziła mi, że mają teraz do czynienia ze znacznym wzrostem spraw i zapytań dotyczących eksmisji. Pełnomocnik prawny dwóch eksmitowanych lokatorów poinformował, że nie ma w obiegu żadnego dokumentu prawnego, który stanowiłby podstawę do legalnej eksmisji. Jest to głęboko niepokojące. Napisałem do komisarza Gardy, prosząc go o wyjaśnienie obowiązujących wytycznych, podstawy prawnej roli Gardaí w tej eksmisji oraz kroków podjętych w celu potwierdzenia, że ​​eksmisja była zgodna z prawem. Napisałem również do Ministra Sprawiedliwości i Ministra Mieszkalnictwa. Fianna Fáil, zarówno w swoim manifeście wyborczym, jak i w programie dla rządu, obiecała poprawę bezpieczeństwa dla najemców. Rząd musi wywiązać się z tego zobowiązania i podjąć zdecydowane działania w celu ochrony praw najemców.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Kraj zmierza w kieru
Fine Gael nadal z Bi