Sinn Féin będzie promować szczepienia

Wg ugrupowania Mary Lou McDonald, kluczowym w pokonaniu koronawirisa jest, wysoka absorpcja szczepionek.

Z tym może być jednak pewien problem, gdyż wiele osób w Irlandii, nie jest przekonanych do tego sposobu walki z wirusem, więc prawdopodobnie odmówi jej przyjęcia. Co ważniejsze, najwięcej przeciwników covidowych szczepień znajduje się teraz w elektoracie Sinn Féin, co pokazały badania przeprowadzone przez Maynooth University i Trinity College.

Naukowcy z obu uniwersytetów stwierdzili, że niechętni szczepieniom są głównie ludzie młodzi, którzy wcześniej głosowali na Sinn Féin, co zaniepokoiło władze ugrupowania. Wśród tej grupy, czyli wyborców partii McDonald, 60% nie jest sceptykami i twierdzą, że przyjmą szczepionkę na Covid-19. 29% wyborców Sinn Féin, stwierdziło, że „może” przyjmie szczepionkę, a 11% z całą pewnością odmówi jej przyjęcia.

Co jeszcze gorsze dla tego ugrupowania, ponad 50% zwolenników Sinn Féin, nie ma wiary, że medykament pomoże w opanowaniu pandemii i kolejne blokady, będą pojawiać się w Irlandii. Ta sama grupa uważa, że rząd źle walczy z koronawirusem, więc i powinien zmienić metody wyprowadzenia wyspy z tej sytuacji.

Sinn Féin uznało więc, że powinno rozpocząć kampanię informacyjną wśród swoich wyborców, których będzie przekonywać do zmiany poglądów i przyjęcia szczepionki.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rozmowy handlowe wch
Rozśpiewana Europa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian