Siłownie powinny zostać otwarte pierwsze

Właściciele wielu firm otwarcie krytykują rząd, że po zaledwie 24 dniach od ponownego uruchomienia, znowu zostali zamknięci, a to sprawia, że niepewność utrzymania biznesu, stała się ogromna.

Większość właścicieli firm stwierdziła, że rząd, proponując huśtawkę zamknięć i zezwoleń na prowadzenie działalności, przyczynił się do wzrostu zagrożenia upadkiem ich firm oraz przedsiębiorstw, ale wprowadza też dużo niewiadomych do ich życia. Tak dzieje się np. w przypadku deklaracji, jaką złożył wicepremier Leo Varadkar, a stwierdził, że niektóre firmy, mogą być zamknięte nawet do końca marca.

Tu jednak odezwała się kolejna grupa przedsiębiorców, która prowadzi biznesy związane z kulturą fizyczną, więc właściciele siłowni, basenów i innych obiektów sportowych, zażądali, aby ich firmy, otwarte zostały natychmiast po zniesieniu najostrzejszych zasad i rygorów.

Motywują swój apel zdrowiem psychicznym społeczeństwa, które odcięte zostało od możliwości sportowego odprężenia, a zatrzymanie tysięcy osób w domach, bardzo źle wpływa na kondycję psychiczną. Jak dodają właściciele siłowi, przebieżka w promieniu kilku kilometrów od miejsca zamieszkania, jest wyłącznie namiastką ćwiczeń, a i w pewnych okolicznościach, może stać się niewystarczająca dla pełnej sprawności zdrowia psychicznego.

Jeden z właścicieli siłowni dodał, że to już kolejna blokada, więc jej wpływ na jego klientów jest duży, a już wcześniej obserwowane były niepokojące objawy wśród osób, które pozbawione zostały możliwości ćwiczeń. Niewielka część klientów siłowni z Donegal, miała stwierdzić, że zauważyli, iż podczas poprzednich blokad, znacznie zmniejszyli swoją aktywność fizyczną i mieli więcej problemów z koncentracją.

Aktualnie nie ma jeszcze planów, które z biznesów doczekają się najszybszego otwarcia po trwającej blokadzie, ale wydaje się, że wytyczne, mogą pojawić się po połowie miesiąca, kiedy gabinet premiera Martina, dokona przeglądu sytuacji w kraju.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ochrona Leinster Hou
Ryanair tnie siatkę
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian