Sieć Mere już w Częstochowie! Czy hard dyskont to podczas pandemii strzał w dziesiątkę?

25 lipca przy ulicy 1 Maja w Częstochowie został otwarty pierwszy w Polsce sklep sieci Mere. Wszystko sprzedawane jest z palet lub w pudłach prosto z półek. Dyskont mieści się w lokalu, w którym wcześniej działał sklep z wyrobami importowanymi z Chin.

Przypomnijmy, najpierw sieć podawała, że do końca 2018 r. będzie mieć w Polsce osiem sklepów. Później informowano, że firma jednak rezygnuje z podboju Polski. Potem pojawiła się informacja, że w lipcu 2019 r. pierwszy sklep ruszy w Częstochowie. Po roku szyld w końcu zadebiutował.

Sieć rozwijana jest przez firmę Torgservis. Spółka znajduje się w pierwszej dziesiątce największych rosyjskich sprzedawców żywności, w samym tylko 2019 otwarto około 500 sklepów. To sprawia, że ​​firma jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci supermarketów w kraju, zaraz po liderach rynku X5 Retail Group i Magnit.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W przypadku sieci Mere mówimy o formacie tzw. ‚twardego dyskontu’. Czy polski konsument zaakceptuje taką formę? Dotychczasowe doświadczenia na polskim rynku pokazują raczej, że rodzimy konsument, w przeciwieństwie np. do konsumenta niemieckiego woli format dyskontu ‚miękkiego’, z nieco szerszym asortymentem i okazjonalnie produktami kategorii premium. Pandemia może jednak pomóc sieci w rozwoju. Konsumenci zaczynają przyglądać się swoim wydatkom, a hasło sieci to niskie ceny.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij...
Dieta roślinna
Polska w Unii Europe
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish