Shannon Airport z radością odnotowuje ogromny wzrost ilości pasażerów

Dzięki stałej współpracy z liniami lotniczymi, atrakcyjniejszą ofertą dla przewoźników, lotnisko Shannon na zachodzie kraju odnotowało znaczący wzrosty ilości pasażerów.

Przyczyn wzrostu upatruje się głównie w zakresie znacznie większej ilości połączeń, jakie obecnie proponuje Shannon Airport, ale też w problemach największego lotniska w kraju, czyli tego w Dublinie. Całkiem niedawno mieliśmy jeszcze do czynienia z sytuacją, że pasażerowie z zachodnich regionów Irlandii, dojeżdżali do stolicy, by z Dublina rozpoczynać swoje podróże. Długie kolejki do odpraw spowodowały jednak, że część mieszkańców zachodnich rubieży wyspy zaczęła poszukiwać innych rozwiązań, więc skierowali się m.in. na lotnisko Shannon, mniejsze, ale za to działające znacznie sprawniej.

To właśnie doprowadziło do sytuacji, iż w roku ubiegłym, ilość pasażerów pojawiających się w Shannon została znacznie zwiększona i ogółem z tego portu lotniczego skorzystało 1,5 miliona pasażerów. Jak dodają władze lotniska, było to największe ożywienie po pandemii Covid-19 i stanowi 88% ilości pasażerów, jacy w 2019 roku korzystali z lotniska.

Od ubiegłego roku władze Shannon Airport wraz z przewoźnikami, stale pracują nad zwiększaniem siatki połączeń, a i wznowione zostały w marcu ubiegłego roku loty transatlantyckie, co pozwoliło na zwiększenie ilości osób korzystających z połączeń oferowanych przez Shannon.

Z Shannon Airport do Bostonu, Newark i na lotnisko JFK w Nowym Jorku odleciało prawie 240 000 osób, a oczekuje się, że ta ilość zwiększy się znacząco w najbliższych miesiącach, gdy uruchomiona zostanie sezonowa trasa do Chicago. Zwiększyła się również ilość osób przylatujących i odlatujących z Shannon do Wielkiej Brytanii, więc w ubiegłym roku było ich ogółem 638 000, co jest trzykrotnym wzrostem od 2021 roku.

Dyrektor naczelna Shannon Airport Group Mary Considine uważa, że perspektywy dla tego lotniska są bardzo obiecujące, a stwierdziła:

– Perspektywy lotniska na rok 2023 wyglądają jasno. W tym roku lotnisko będzie obsługiwało 35 tras i jest to więcej, niż było dostępne w 2019 roku. W zeszłym roku zabezpieczyliśmy cztery nowe połączenia do Barcelony/Girony, Marsylii, Malty oraz połączenie do Paryża z nowym partnerem lotniczym, czyli firmą Vueling. Sześć nowych kierunków w 2023 roku to Neapol, Liverpool, Porto i Beziers. Te nowe usługi, w połączeniu z inicjatywami takimi jak inwestycja Ryanaira o wartości 10 milionów euro w ich zakład obsługi technicznej w Shannon oraz realizacja naszej strategii inwestycji w nieruchomości w całym kampusie Shannon, ugruntowały naszą pozytywną trajektorię ożywienia. Jesteśmy zaangażowani we współpracę z partnerami branżowymi nad tworzeniem bardziej zrównoważonej przyszłości, a w zeszłym roku podpisaliśmy protokół ustaleń z ESB w celu zbadania rozwoju zrównoważonej zielonej elektrowni wodorowej w Shannon.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Public domain Wolf32at

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Jeżeli rząd zmieni
Czy ten rok będzie
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>

EnglishGaeligePolskiУкраїнська
Zapraszamy na koncert Dory Goli. Więcej informacji>>>