Sezon protestów

W sobotę 14 maja o godzinie 14:00 odbędzie się protest przeciwko zasadom, jakie blokują powstanie Narodowej Służby Zdrowia.Nic nie może usprawiedliwiać tego, że finansowany ze środków publicznych NMH jest własnością i jest kontrolowany przez prywatną firmę o katolickich wpływach religijnych. 

Chaos NMH jest bezpośrednim skutkiem tego, jak i poprzednich rządów nie udało się stworzyć Narodowej Służby Zdrowia oraz oddzielić kościoła od państwa. 

Richard Boyd Barrett powiedział:

– Nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla tego, by nowy National Maternity Hospital był własnością i był kontrolowany przez prywatną firmę z jakąkolwiek formą wpływu religijnego lub stowarzyszenia. Narodowy Szpital Położniczy? To naprawdę wiara żebraka. Wszystkie zawiłe i złożone rozwiązania prawne byłyby niepotrzebne, gdyby szpital i grunt były w pełni własnością publiczną i zostały włączone do w pełni publicznego systemu opieki zdrowotnej. To, co musi się wydarzyć, to przejęcie przez państwo kontroli i własności szpitala oraz gruntu, a także zintegrowanie go z w pełni publiczną państwową służbą zdrowia.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Poland buys modern d
Sinn Féin będzie m
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська