Senatorowie Fine Gael, przeciwni są atakom na Sinn Féin

Senator Fine Gael John McGahon jest jednym z tych, którzy wyrazili dezaprobatę wobec działań własnego ugrupowania, a to w ostatnim czasie, z dużą mocą atakowało partię Mary Lou McDonald.

Niektórzy senatorowie Fine Gael wprost mówią, że to nie przynosi żadnej pozytywnej wartości ich ugrupowaniu, a wręcz odstręcza wyborców, bo „opinia publiczna, nie lubi, kiedy to robimy”. Dlatego pojawił się wewnętrzny apel, by zaniechać takich praktyk oraz ostudzić język krytyki wobec Sinn Féin.

Fine Gael podjęło w ostatnich tygodniach próbę odebrania głosów wyborczych Sinn Féin, które w sondażach, nadal utrzymuje się na fali, co potwierdzają nawet ostatnie badania opinii publicznej, a w tym, partia McDonald, objęła prowadzenie, z 3-procentową przewagą na Fine Gael.  

Wezwanie pojawia się przed ostateczną debatą w sprawie wezwania, jakie skierowane zostanie do Sinn Féin, by zwróciło 4 mln € darowizny, a tę przekazał na rzecz „SF” pewien anglik. Pieniądze spożytkowane były przez ugrupowanie, które nawiasem mówiąc, niejednokrotnie nie umiało jasno wytłumaczyć pochodzenia części pieniędzy, na spoty reklamowe.

Między innymi ten fakt stał się powodem zmasowanego ataku na Sinn Féin, ale jak zaznaczyli senatorowie Fine Gael, to niepokojący kierunek debaty w parlamencie, więc nie powinno się działać w taki sposób.

Senatorowie Garret Ahearn, Martin Conway, John McGahon i Emer Currie, wezwali więc władze swojego ugrupowania, by zachować daleko idącą ostrożność w wypowiadanych opiniach, a i zmienić sposób prezentowania zagadnień, które w konsekwencji, mogą mieć negatywny wpływ na ich ugrupowanie. Już pierwsza debata w sprawie zwrotu przez Sinn Féin 4 mln € darowizny, dodają, przyczyniła się do wielu informacji od społeczeństwa, że takiej polityki nie chce i w ogóle im się to nie podoba, jeżeli nadmiernie atakuje się przeciwników politycznych.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian