Senator Sinn Féin chce zakazu dodawania ogłoszeń

Zakaz reklamowania nieodpowiednich nieruchomości do wynajęcia, jako środek walki z wysokimi cenami, pojawił się w dzisiejszym apelu do rządu.

Senator Fintan Warfield wezwał rząd do wprowadzenia zakazu reklamy nieruchomości, które są nieodpowiednie do wynajęcia. Przemawiając w Seanad przedstawiciel Sinn Féin, jako przykład, podał zgłoszoną nieruchomość do wynajęcia, która spotkała się z powszechną krytyką w Internecie ze względu na jej niewielkie rozmiary i miesięczny czynsz.

Senator Warfield powiedział:

– Niedawne ogłoszenia na czołowych platformach najmu mieszkań spotkały się z ogromną reakcją wielu osób zastanawiających się, jak to może być legalne? Ze zdjęć w internecie jasno wynika, że ​​powierzchnia reklamowana za wysoki miesięczny czynsz jest znacznie poniżej standardów bezpieczeństwa. Piekarnik znajdował się tuż obok łóżka, a mieszkanie, miało bardzo mało miejsca do poruszania się lub przechowywanie rzeczy. Miesięczny czynsz za tę nieruchomość wynosił ponad 1000 euro. Chcę odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie wielu najemców; jak to może być zgodne z prawem? Jeśli istnieją minimalne wymagania dotyczące budowy mieszkań, powinny istnieć również standardy dotyczące nieruchomości, które są zgłaszane do wynajęcia. Wezwałem ministra ds. budownictwa, aby przyszedł i przedyskutował, w jaki sposób najlepiej wprowadzić przepisy w tej sprawie, aby większa ilość osób, nie była zmuszana, z powodu braku podaży lokali mieszkalnych, do płacenia wysokich czynszów za potencjalnie niebezpieczne i nieodpowiednie mieszkania. Ludzie mają rację i są zdezorientowani, gdy z jednej strony minister ds. mieszkalnictwa jest nastawiony na ograniczenie współżycia ze względu na obawy dotyczące minimalnej powierzchni na osobę, podczas gdy nieruchomości o mniejszej powierzchni niż proponowane w ramach wspólnego życia są reklamowane na rzekomo renomowanych platformach. Platformy ogłoszeniowe i agenci najmu mają do odegrania rolę w zapewnieniu, że nasz rynek najmu nie zostanie osłabiony, że standardy są przestrzegane, a najemcy mogą wchodzić w interakcje z rynkiem najmu z godnością i szacunkiem.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Wicepremier mówi o
Bankier.pl: Premiera
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian