Sektor lotniczy zwalnia pracowników

Po zapowiedziach największych portów lotniczych i operatorów lotniczych z Irlandii, iż będą redukować stan załóg, przyszedł czas na kolejne przedsiębiorstwa, związane z tą gałęzią gospodarki.

Jedna z większych firm świadczących usługi naziemne dla sektora lotniczego, ogłosiła, że ze względu na znaczne zmniejszenie się ruchu lotniczego i zapotrzebowania na jej usługi, zmuszona jest do redukcji etatów w Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Swissport dodaje, iż ten krok jest niezbędny, aby utrzymać się na rynku, który jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

W Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Swissport zamierza zwolnić ok. 4000 zatrudnianych przez siebie pracowników, chociaż większość stanowisk utraconych zostanie w Zjednoczonym Królestwie.

Niemniej jednak w Republice również dojdzie do dużych zwolnień załogi Swissport, więc pracę w irlandzkich portach lotniczych stracić może ponad 1000 osób. Usługodawca dodaje, że odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest wirus SARS-CoV-2, który wpłyną na branżę lotniczą, a co się z tym wiąże, na firmy zajmujące się transportem lotniczym od strony technicznej, powiedział rzecznik firmy.

Swissport jest własnością chińskiego koncernu HNA Group.

Bogdan Feręc

Źr: Swissport

Zdj: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Uczniowie w maseczka
Minister rekomendowa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish