Sektor hotelarski jest na dnie

Po spotkaniu przedstawicieli sektora hotelarskiego z wicepremierem Leo Varadkarem okazało się, że sytuacja stała się dramatyczna.

Podczas spotkania padło stwierdzenie, że „doszło do całkowitego załamania rezerwacji” i to zarówno tych, które pojawiały się w okresie przedświątecznym, jak i zaraz po nim. Odwołane zostały praktycznie wszystkie imprezy firmowe, związane z corocznymi spotkaniami pracowników, ale i nie ma nowych rezerwacji, jak i odwoływane są te, które dokonane zostały na święta. Rezerwacje, co zaznaczono, pojawiały się zarówno z kraju, ale i od gości zagranicznych, jednak po wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń, rozpoczęło się tsunami rezygnacji.

Stawia to sektor hotelarski w całym kraju w bardzo trudnej sytuacji, a wicepremier dowiedział się również, iż poprzez tę decyzję, rozpoczęły się zwolnienia pracowników i cała branża, zastanawia się, czy skończy się na osobach zwolnionych do tej pory, czy konieczne będzie dalsze ograniczanie ilości personelu.

Jakby tego było Leo Varadkarowi mało, przedstawiciele sektora hotelarskiego nadmienili, że odwołania rezerwacji, dotyczą również tych prywatnych, czyli wesel oraz innych przyjęć o charakterze rodzinnym, co dało obraz głębokich zniszczeń całej branży, a ta, spodziewała się, że okresie przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, będzie mogła zacząć odrabiać straty. W najgorszej sytuacji znajdują się teraz małe hotele i pensjonaty, bo w nich właśnie zionie pustką, a pokoi nie zamawia się nawet na przyszły rok. To pokazuje, że część z nich, może nie przetrwać tej fali ograniczeń, więc zmniejszenie pojemności o 50%, da efekt całkowitej utraty płynności finansowej i w konsekwencji dojdzie do ogłoszenia upadłości.

Branża mówi też, że przedłużenie takiego stanu o kolejne tygodnie lub miesiące, będzie pogarszać jedynie stan przedsiębiorstw związanych z najmem pokoi hotelowych, więc cierpieć będą także kooperanci hoteli i pensjonatów.

Wicepremier z uwagą wsłuchiwał się w słowa przedstawicieli sektora hotelarskiego, ale nie padły z jego strony żadne konkrety, chociaż zapewniał o dalszej pomocy i wsparciu tych biznesów przez rząd.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Niezależna jednostk
Ryanair wyprzedza ko
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська