Sektor budowlany zamknięty do kwietnia?

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu wywołana została intensywna dyskusja o budownictwie, a tę sprowokował minister mieszkalnictwa Darragh O’Brien.

Otóż pan minister w porannym programie radia NewsTalk powiedział, iż jego intencją jest uruchomienie placów budów w terminie tuż po 5 marca. Na to ostro zareagowali niektórzy członkowie gabinetu, którzy podczas porannej części spotkania, zaprotestowali i wsparci opinią Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, twierdzą, że to raczej wątpliwe, by jakakolwiek budowa mogła być otwarta wcześniej niż w kwietniu.

Równie złym pomysłem nazwano propozycję Departamentu Mieszkalnictwa, a ta mówi o uruchomieniu prac budowlanych w zakresie budynków mieszkalnych, z wyłączeniem budownictwa komercyjnego.

Część Rady Ministrów jest przekonana, co wynika z zapowiedzi NPHET, że o ile priorytetem Zespołu jest marcowe otwarcie szkół, to sektor budowlany, na taką rekomendację będzie musiał poczekać o miesiąc dłużej.

Nie do końca wiadomo, jak w tej sprawie postąpi rząd i jaka będzie jego ostateczna decyzja, ponieważ szczegółowo o tej sprawie, ministrowie dyskutować będą w przyszłym tygodniu. Co istotne, gabinet, nie musi brać pod uwagę opinii i rekomendacji Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, co już kilka razy miało miejsce.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk/Gov.ie

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandia mogłaby un
DARIUSZ Z. - JEDEN Z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian