Seks przez telefon lub online, a później umyj ręce

Najnowszy pomysł the Health Service Executive (HSE) oraz the Irish Pharmacy Union (IPU), pełne nazwy, żeby nie było niedomówień, jest raczej zaskakujący, o ile nie oderwany od rzeczywistości.

HSE i IPU zwróciły się do osób młodych, żeby i one włączyły się do walki z koronawirusem, a mogą to zrobić, uprawiając seks online i telefoniczny. Obu instytucjom chodzi przede wszystkim o osoby, które nie mieszkają razem, więc to pomóc ma w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa. HSE i IPU poszły nawet o krok dalej, bo zalecają masturbację, co też pozwoli na unikanie bliskiego kontaktu, w czasach, kiedy kraj walczy o pandemiczne przetrwanie.

To wszystko jednak nic, jeżeli spojrzymy na nową kampanię, która właśnie została uruchomiona, a ma nas poinformować, że przed i po seksie, powinniśmy myć ręce przez przynajmniej 20 sekund.

Swoje fantazje erotyczne HSE i IPU przesłały już w liście do aptek, które stać się mają pierwszą linią frontu walki z tradycjonalistami, więc osobami uprawiającymi seks w sposób staroświecki, czyli zagrażający bezpieczeństwu zdrowotnemu, co z kolei może prowadzić do przekazywania wirusa SARS-CoV-2 partnerom seksualnym.

Z listu do aptekarzy:

– … chociaż zdrowie seksualne może nie być głównym celem opieki zdrowotnej w obecnym środowisku, ponieważ ograniczenia są łagodzone, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwiększył się poziom seksualności, nastąpi podejmowanie ryzyka i wpłynie to na zdrowie seksualne i samopoczucie ludzi. Szczególnie młode osoby dorosłe są dotknięte ciążami kryzysowymi i chorobami przenoszonymi drogą płciową i są bardziej skłonne do uprawiania seksu z więcej niż jednym partnerem. Bardzo ważne jest, aby dokładne i wiarygodne informacje były swobodnie dostępne, aby ułatwić podejmowanie decyzji dotyczących zdrowia seksualnego, szczególnie podczas pandemii.

To nie wszystko, bo w aptekach i nie tylko w nich, znajdą się za chwilę ulotki informacyjne, a w tych zawarte będą zalecenia i postępując według zawartych tam zasad, będzie można uniknąć zakażeń. Ulotki skierowane są szczególnie do grupy osób młodszych, bo w tej zaczyna być obserwowany większy odsetek zakażeń koronawirusem, a jest to spowodowane odchodzeniem od zasad dystansu społecznego i uprawianiem seksu w bezpośredniej bliskości.

Gdyby jednak ktoś był zainteresowany kampanią „Graj bezpiecznie”, to powinien seks kontaktowy uprawiać z partnerem zamieszkującym we wspólnym gospodarstwie domowym, ograniczyć taki do jednego partnera, unikać kontaktów seksualnych poza domem, masturbować się, uprawiać rzeczony przez telefon lub online, unikać całowania z partnerem, a po wszystkim umyć ręce, o ile zapaprał je. W razie pytań skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nawet nie będę próbował pokusić się o komentarz w tej sprawie, bo po co szydzić, z tych jakże poważnych instytucji?

Bogdan Feręc

Źr: HSE/IPU

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
„Zielona lista”