Sankcje dla rosyjskich linii lotniczych

Zakaz prowadzenia lotów przez cywilne samoloty należące do Federacji Rosyjskiej przybrał teraz inną formę i wiele z nich doczekało się personalnych zakazów lotów w UE.

Unia Europejska podjęła decyzję, iż 20 rosyjskich przewoźników, nie będzie mogło do czasu zniesienia wobec nich sankcji przekraczać przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej, więc dotyczy to też przestrzeni, która znajduje się poza kontynentem, a nad przestrzeniami wolnymi od zamieszkania.

Decyzja ma związek z kwestiami bezpieczeństwa, o czym informują źródła unijne i nie jest to kwestia polityczną, dodaje się w komunikacie.

Zakaz objął swoim działaniem największych rosyjskich przewoźników pasażerskich i towarowych, w tym flagowego przewoźnika Federacji Rosyjskiej Aeroflot.

Jak czytamy w komentarzach, rosyjskie samoloty będą teraz zmuszone do omijania szerokim łukiem europejskiej strefy powietrznej, co znacznie wydłuży podróże samolotowe, jakie realizowane są przez rosyjskich przewoźników. Mówi się też, że prowadzone są rozmowy z państwami, które nie zdecydowały się do tej pory na wprowadzenie zakazów lotów dla Rosjan w ich przestrzeniach powietrznych, a niektóre z rządów, przychylnie patrzą na unijną propozycję, co ma być konsekwencją bestialskiego zachowania rosyjskich żołnierzy na Ukrainie.

Nie jest więc wykluczone, że i niektóre kraje arabskie wprowadzą zakazy lotów dla rosyjskich maszyn, a przynajmniej ograniczą możliwość prowadzenia przez rosyjskich przewoźników operacji lotniczych w ich przestrzeniach powietrznych.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandczycy to euroe
Rząd musi wprowadzi
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська