Samsung otworzy fabrykę w Irlandii?

Staje się to całkiem realne, jednak nie chodzi tutaj o producenta elektroniki, a o jedną z odnóg korporacji, czyli Samsung Biologics.

Samsung Biologics to jeden z największych światowych producentów leków kontraktowych, który w ostatnich tygodniach skontaktować się miał z irlandzką agencją biznesową IDA, co może być wstępem do ważnej inwestycji, jaka wkrótce pojawi się w kraju. Południowokoreańskie konsorcjum zapowiedziało wcześniej, iż jest gotowe do poszukiwania nowych inwestycji na całym świecie, a także zainteresowane jest uruchomieniem swoich fabryk medycznych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

To oznacza, że w kręgu zainteresowania leży też Irlandia, która znana jest z przyciągania nowych inwestorów, w tym gigantów, którzy znaleźli tutaj doskonałe miejsce dla swojej produkcji.

Głośno o Samsung Biologics zrobiło się już w ubiegłym tygodniu, kiedy dyrektor naczelny Samsung Group John Rim zapowiedział, że firma stara się budować teraz zakłady na całym świecie, co przybliży ją do swoich stałych odbiorców, a i zapewni zaspokojenie rosnącego popytu.  

Jak do tej pory, nie ma oficjalnego potwierdzenia, iż do rozmów w ogóle doszło, gdyż IDA Ireland, odmawia udzielenia odpowiedzi.

Do innych informacji dotarł jednak Financial Times, który sugeruje, że Irlandia leży w kręgu zainteresowania Samsung Biologics, a konglomerat ma obecnie na tyle duże zasoby pieniędzy, zgromadzonych w czasie pandemii, aby rozwinąć szerokie inwestycje w kluczowych miejscach swojej obecności. To z kolei sugeruje, że Samsung Biologics, może być żywo zainteresowany Irlandią, która gości już wiele firm farmaceutycznych, a te znalazły tu doskonałe warunki do produkcji.

To nie koniec dobrych dla całego kraju wiadomości, bo działające już w Irlandii firmy z branży medycznej, zapowiadają, że będą zwiększać swoją obecność na wyspie, czyli rozbudowywać istniejące zakłady, zwiększać produkcję i zatrudnienie.

Bogdan Feręc

Źr: Financial Times/Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
SIPTU wzywa do podni
Rośnie ilość skar