Samotni tracą domy

Niewielki spadek bezdomności dzieci i rodzin jest dobrze widziany, ale zaczyna niepokoić, wzrost ilości samotnych dorosłych.


Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkaniowych poseł Eoin Ó Broin skomentował publikację oficjalnych danych dotyczących bezdomności za sierpień 2020 roku, które pokazują niewielki spadek bezdomności dzieci i rodzin, ale i niewielki wzrost bezdomności samotnych dorosłych.

Teachta Dála Ó Broin powiedział:

 – Z oficjalnych danych Departamentu Mieszkalnictwa wynika, że ​​w sierpniu w zakwaterowaniu awaryjnym przebywało 6 082 dorosłych, więc wzrost o 5 w porównaniu z poprzednim miesiącem, 2620 dzieci, czyli o 31 mniej niż w lipcu i 1120 rodzin, co oznacza o 22 mniej niż w zeszłym miesiącu w kwaterach zastępczych. W sumie w sierpniu w kwaterach awaryjnych mieszkało 8 702 osób, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem. Chociaż niewielki spadek liczby dorosłych i dzieci korzystających z kwater dla bezdomnych jest mile widziany, jest zbyt wcześnie, aby oceniać wpływ zniesienia zakazu eksmisji, zakazu wzrostu czynszu i niższych płatności od PUP. Covid-19 będzie z nami przez jakiś czas, a przedłużenie zakazu eksmisji i podwyżek czynszów przynajmniej do nowego roku, zmniejszyłoby presję na rodziny.

Bogdan Feręc

Źr: Eoin Ó Broin Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Blokada Donegal już
Światowy Dzień Ant
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian