Samolot Ryanair do Krakowa awaryjnie lądował w Niemczech

Samolot irlandzkich linii lotniczych z Dublina do Krakowa, awaryjnie wylądował na lotnisku w Berlinie, a powodem był alarm o potencjalnym zagrożeniu bombowym.

Lot z Dublina wylądował wczoraj w okolicach godziny 19:00, a lotnisku w Berlinie, które działało wtedy w trybie awaryjnym. Wg Das Bild, zagrożenie uznano za realne, a służby lotniskowe, wraz z wyspecjalizowaną ekipą do poszukiwania i neutralizowania materiałów wybuchowych, weszły na pokład maszyny, kiedy bezpiecznie opuściło ją 160. podróżnych.

Boeing 737 został sprawdzony przez saperów z psami przeszkolonymi do wyszukiwania materiałów pirotechnicznych, a sprawdzono też wszystkie bagaże pasażerów.

Akcja zakończona została po kilkudziesięciu minutach, a jak się okazało, na pokładzie samolotu Ryanair, nie odnaleziono żadnych niebezpiecznych urządzeń lub materiałów wybuchowych.

We wczesnych godzinach porannych, pasażerom lecącym do Krakowa, podstawiono maszynę zastępczą i tą odlecieli do Polski.

Samolot, który awaryjnie lądował w Berlinie, zostanie dzisiaj jeszcze raz dokładnie sprawdzony przez policję federalną, a następnie przejdzie rutynową kontrolę techniczną. Wydaje się, że już dzisiaj po południu, ponownie zostanie włączony do eksploatacji.

Das Bild, nie podaje, czy alarm wywołany został przez informacje pochodzące od załogi, czy te przekazane zostały przez kontrolerów ruchu powietrznego na ziemi.

Bogdan Feręc

Źr: Das Bild/ Informacja od czytelników

Polska-IE: Udostępnij
Profesor Mirosław M
W ostatnim roku czę
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian