Salony fryzjerskie będą miały co robić wiele tygodni

Kiedy do wiadomości podana została informacja o wcześniejszym otwarciu salonów fryzjerskich, a nastąpić ma to w przyszły poniedziałek, rozdzwoniły się w nich telefony.

Na długo przed otwarciem salonów fryzjerskich zniecierpliwione klientki zamawiały terminy na pierwsze dni po ich otwarciu, ale najwięcej zamówień, pojawiło się w tym tygodniu. Od ubiegłego poniedziałku, czyli od chwili, kiedy poinformowano, że zakłady fryzjerskie otwarte zostaną 29 czerwca, telefony nie milkną i dzwonią do nich spragnione zabiegów na włosach klientki.

Linie telefoniczne salonów są właściwie zablokowane, bo dzwoniących jest mrowie, a zamawiany jest każdy wolny termin, byle tylko naprawić dzieło własnych zabiegów, jakie przez trzy miesiące stosowano na własnych włosach.

Jeden z właścicieli zakładów fryzjerskich z Wexford i Naas powiedział, że jedna z jego stałych klientek dzwoniła na telefon komórkowy zakładu ponad 400 razy, by tylko zamówić termin pierwszego dnia po otwarciu salonu. Część zakładów poprosiła już o powrót niektórych ze swoich pracowników, a mają oni teraz tylko jedno zadanie, więc tym jest odbieranie telefonów i umawianie wizyt. W niektórych przypadkach, jak dzieje się to u Alana Keville, właściciela salonów w Dublinie, Wexford i Naas, terminy wizyt są już teraz odległe, więc nawet na połowę sierpnia.

Zatkane są również skrzynki e-mailowe zakładów fryzjerskich, każdego dnia przysyłanych jest pokaźna ilość SMS-ów, a i wiadomości przesyłanych przez strony i komunikatory internetowe, jest tysiące.

Taka sytuacja, więc nawał pracy salonów fryzjerskich, trwać będzie przez około 2 do 3 miesięcy, ocenia Alan Keville, ale nie jest wykluczone, że uda się rozładować kolejki znacznie szybciej, o ile rząd zrezygnuje z niektórych ograniczeń. Większość zakładów fryzjerskich w kraju ma już pełne terminarze na najbliższe dwa do trzech tygodni, więc pierwszymi wolnymi terminami, są te pod koniec lipca, ale tylko na drobne zabiegi fryzjerskie. Dłuższe zabiegi, przekładane są na sierpień, a nawet początek września, jak dzieje się to w przypadku najbardziej popularnych salonów.

Bogdan Feręc

Źr: Wexford People

Polska-IE: Udostępnij...
Caspian Hope – Wri
Ruch samochodowy wra
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish