Sąd Pracy obniża odszkodowanie WRC o 200 € do zera, w sprawie dotyczącej naruszenia technicznego

Co się stanie, jeśli pracodawca technicznie złamie prawo, ale pracownik nie doznał uszczerbku lub krzywdy?

Czy wiesz, co to jest „zasada de minimis”? Dobrym rozwiązaniem jest świadomość tego zagadnienia, więc pozwól mi wyjaśnić.

Pracodawca jest zobowiązany do złożenia pracownikowi pisemnego oświadczenia o określonych warunkach zatrudnienia w ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia zatrudnienia. Nazywa się to zwykle umową pisemną.

Odpowiednie ustawodawstwo – ustawa o warunkach zatrudnienia (informacje) z 1994 r. – określa różne elementy, które należy uwzględnić w tym oświadczeniu. Istnieje kilka innych kwestii, które muszą być uwzględnione zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków zatrudnienia (informacje dodatkowe) 1998 (SI 49/1998).

Pomiędzy ustawą z 1994 r. a instrumentem ustawowym z 1998 r. należy uwzględnić około 20 spraw.

Co się jednak stanie w przypadku technicznego naruszenia zobowiązania? Rozumiem przez to, że pracodawca rzeczywiście składa pisemne oświadczenie, ale pomija niewielką liczbę rzeczy, które powinien był uwzględnić, lub nastąpiło inne techniczne naruszenie obowiązku.

Co się stanie, jeśli drobne, błahe, techniczne naruszenie nie prowadzi do żadnych uprzedzeń ani niekorzyści pracownika?

To orzeczenie Sądu Pracy dotyczy takiej sprawy. Warto przeczytać, niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem, czy pracodawcą.

Z poważaniem
Terry Gorry
http://EmploymentRightsIreland.com

Opr: Bogdan Feręc

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська