Sabotażyści ukrywają amunicję w zabawkach

Dywersanci z Rosji działają w bardzo podstępny sposób i posuwają się do wszelkich sposobów, aby przemycić na tereny kontrolowane przez Ukraińców broń oraz amunicję.

Jak podaje na Twitterze kanał NEXTA, w kijowskim metrze zatrzymano sabotażystów, którzy w pluszowych misiach próbowali przemycić pociski do broni długiej. Ukraińska policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy mieli być odpowiedzialni za przemyt amunicji, a ta ukryta była w pluszowych misiach.

W jednej z zabawek znajdowało się kilkanaście nabojów, podaje Nexta.

To nie pierwszy taki przypadek, bo wcześniej, czyli w niedzielę, dywersanci zaatakowali rodzinę z trojgiem dzieci, a uratowało się wtedy dwoje dzieci, chociaż w stanie ciężkim, przewiezione zostały do szpitala.

Mer Kijowa powiedział dzisiaj, że agresor zbliża się do miasta, a nagranie Witalija Kliczko, które zamieszczone zostało na Facebooku, mówi również, aby znaleźć odpowiednie miejsce schronienia. Kliczko, zaapelował też do mieszkańców Kijowa, żeby nie wychodzili z miejsc ukrycia bez nadzwyczajnej potrzeby oraz przestrzegali bezwzględnie godziny policyjnej, która obowiązuje od 20:00 do 7:00 czasu lokalnego.

Bogdan Feręc

Źr: Nexta Twitter

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polish PM reiterates
PGE przekaże terape
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська