Rzekome Ukraińskie zbrodnie bagatelizowane są przez zachodnie media

Cała uwaga na zbrodniach wojennych, jakie popełniane mają być na Ukrainie, skoncentrowała się na działaniach Rosjan, ale Kreml zaznacza, że i Ukraińcy takich się dopuszczają.

W ostatnich dniach zablokowano emisję materiału filmowego jednego z amerykańskich reporterów, który miał pokazywać zbrodnie popełniane przez Ukraińców na żołnierzach rosyjskich, a ci zostali zastrzeleni, i to pomimo faktu, że nie byli uzbrojeni. Materiał ukazywać ma również, jak ciała Rosjan zostały pozostawione na miejscu prawdopodobnej egzekucji, a do takich dochodzić ma jakoby masowo.

Nawet w materiale, jaki nie został wyemitowany w żadnym zachodnim medium, amerykański wysłannik wojenny miał bagatelizować całą sprawę, więc przypuszczalne masowe mordy na rosyjskich żołnierzach, a podkreślił podobno w komentarzu do nagrania, Rosjanie działają w tym zakresie na większą skalę i zachowują się znacznie gorzej.

O rzekomych zbrodniach wojennych popełnianych przez Ukraińskich żołnierzy informuje też od dłuższego czasu stacja Russia Today, która przedstawiła relację jednego z ukraińskich uciekinierów, a ten miał zapewniać, że zbrodnie wojenne dokonywane są nie tylko w okolicach prowadzenia działań wojennych, ale też na głębokim zapleczu. Ów człowiek twierdził, iż ukraińscy żołnierze i siły bezpieczeństwa wyszukują osoby mające sprzyjać Rosjanom i dokonują rozstrzeliwań bez osądzenia podejrzanego. Tak miało dziać się jakoby we Lwowie, ale też innych ukraińskich miastach.

Relacja, co ważne, była opatrzona stwierdzeniem, iż nie zostaną podane do publicznej wiadomości imię i nazwisko informatora, by chronić go przed zemstą.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow, który potwierdził, iż władze Federacji Rosyjskiej zadecydowały, że ścigać będą morderców Rosjan, a osoby, którym udowodni się zbrodnie wojenne, zostaną osądzone przez wymiar sprawiedliwości. Dimitrij Pieskow dodał, że w tej sprawie zaistniała potrzeba wszczęcia międzynarodowego śledztwa i Moskwa będzie domagać się takich działań Zachodu.

*

Bez komentarza.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal / Russia Today

Photo by Margarita Marushevska on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ćwiczenia obrony pr
Sprzedawcy spodziewa
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська