Rządowa pokazówka zatrudnienia. Złożono 73 tysiące wniosków, a zatrudniono…

W chwili ogłoszenia przez Irlandię stanu podwyższonej gotowości, czyli w momencie uznania, że jesteśmy krajem pandemicznym, HSE rozpoczęło akcję rekrutacyjną lekarzy i pielęgniarek.

Rząd rozpoczął szeroką akcją promującą powrót do kraju fachowej siły medycznej, a nazwał ją „Be On Call for Ireland”. Na apel państwa, którego wykonawcą jest HSE, odpowiedziało tysiące Irlandczyków, którzy jako pielęgniarki i lekarze pracują na całym świecie i nadesłano do kraju ponad 73 000 aplikacji.

Można uznać, iż akcja okazała się ogromnym sukcesem i właściwie tak jest, ale tylko z jednego powodu, bo pod względem nadesłanych zgłoszeń.

Z danych HSE wynika jednak, że na tę potężną ilość aplikacji, jaka wpłynęła do Zarządu Służby Zdrowia, udało się zatrudnić zaledwie 54 osoby, co jest zaskakujące. Skala prowadzonej akcji była do niedawna ogromna, bo rozpowszechniano ją na całym niemal świecie, więc i koszt był wysoki, gdyż reklama w mediach i środkach masowego przekazu, nie była darmowa.  

Jak więc nazwać tę próbę ściągnięcia do kraju pielęgniarek i lekarzy, która rozpoczęła się 19 marca i pochłonęła kilkaset tysięcy euro z irlandzkiego budżetu? W tym przypadku klapą, bo taką jest. Przyznać należy, że na poziomie krajowym, zatrudnianych jest wielu nowych pracowników służby zdrowia i są to głównie pielęgniarki, ale żeby nie było tak ładnie, to kontrakty okresowe, najczęściej na 6 tygodni.

Powiedzmy się sobie otwarcie, propagandowo, Irlandia odniosła kolejny sukces.

Bogdan Feręc

Źr. gł: HSE

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish