Rząd źle dobiera proporcje

Wg kół opozycyjnych, rząd podpisał złą umowę z prywatnymi szpitalami, które miały być wsparciem dla publicznego systemu ochrony zdrowia.

Jak powiedział lider Partii Pracy Alen Kelly, obecnie, dostępnych jest znacznie mniej łóżek szpitalnych, niż było to w początkach pandemii.

Szef laburzystów stwierdził również, że fakt, iż nie można zapewnić pełnej zdolności operacyjnej w prywatnych szpitalach, jest rozczarowujący, a porozumienie, które zostało opublikowane przez ministra zdrowia, jest złym interesem dla społeczeństwa, gdy irlandzki system szpitalny, narażony teraz na ostrą presję, a ma dostęp do 70% mniej łóżek niż przy pierwszej blokadzie.

TD Alan Kelly powiedział:

– To zły układ, który zapewni niewiele łóżek ogólnych, dostęp do mniejszej liczby łóżek na OIT i mniejszą liczbę szpitali, niż ustalono w pierwszej fazie. Obecnie, wykrywanych jest znacznie więcej przypadków koronawirusa, co sugeruje, że ilość łóżek, jest po prostu niewystarczająca. Fakt, że rząd mógł zabezpieczyć tylko 30% łóżek, które zapewniono ostatnim razem, rodzi poważne pytania o to, w jaki sposób rząd był przygotowany do zwiększania pojemności w razie potrzeby? Minister zdrowia powinien był zażądać dostępu do wszystkich dostępnych łóżek, zwłaszcza łóżek na OIOM, które są obecnie, tak bardzo potrzebne. Znajdujemy się w kryzysie narodowym, a fakt, że minister powiedział w swoim oświadczeniu, że te prywatne szpitale mogą być skłonne zaoferować taką pojemność, jeśli zajdzie potrzeba, świadczy o braku przywództwa. W czasie, gdy nasz kraj boryka się z tak wieloma niewiadomymi związanymi z wirusem, to absolutny wstyd, że Beacon Hospital, jeden z największych prywatnych szpitali w naszej stolicy, zdecydował się zrezygnować z tego procesu. Minister powinien był zażądać dostępu do każdego pojedynczego łóżka, jakie ma, i do wszystkich łóżek na OIOM-ie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Przy dziesiątkach tysięcy przypadków w społeczności musieliśmy zapewnić dostęp do wszystkich udogodnień. Umowa ta jasno pokazuje, że powinniśmy być przygotowani do nacjonalizacji niektórych z nich. Partia Pracy jasno mówiła od początku tej pandemii, że rząd powinien był kupić kilka prywatnych szpitali, abyśmy zwiększyli pojemność OIT w sieci szpitali publicznych.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Odwołane szczepieni
Brexitowcy z siedzib
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian