Rząd zapewni przetrwanie pubom

Wicepremier Leo Varadkar i minister ds. wydatków Michael McGrath spotkali się z przedstawicielami sektora pubów, a tych zapewniali o pomocy rządowej.

Podczas spotkania w Leinster House, właściciele pubów stwierdzili, iż są obecnie w bardzo trudnej sytuacji, a kolejne dni z zakazem prowadzenia działalności, konfrontować będą ich z perspektywą zamknięcia tych miejsc na stałe. Przedstawiciele sektora powiedzieli, iż potrzebują wyraźnego wsparcia rządu, by przetrwać, a po zniesieniu ograniczeń, żeby możliwe było ponowne otwarcie tych biznesów,

W słowa z dużą uwagą wsłuchiwał się wicepremier Leo Varadkar, który zapewnił, że rozumie problemy branży, a i ma przekonanie, iż pomoc wkrótce nadejdzie. Varadkar zasugerował możliwość przyznania pubom dodatkowego wsparcia rządowego, co pozwoli im na ponowne uruchomienie w chwili zniesienia ograniczeń.

Tánaiste Leo Varadkar:

– Rząd wie, że ​​przetrwanie wielu pubów jest zagrożone z powodu nakazu zamknięcia, który obowiązuje dłużej, niż ktokolwiek się spodziewał. Jednak rząd, chce zapewnić pubom przetrwanie dostatecznie długo, aby ponownie się otworzyły, kiedy będzie to możliwe.

Oprócz kwestii dotyczącej pubów wicepremier stwierdził również, że gabinet, rozważa obecnie możliwość nadania większych uprawnień kontrolnych Urzędowi ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w zakresie inspekcji miejsc pracy, co zamknąć ma lukę prawną, która pozwala pracownikom na nieinformowanie pracodawcy o wyniku testu na koronawirusa.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Kolory zamiast faz
Ogromne opóźnienia