Rząd zaniepokojony jest poziomem plotkarstwa

Od piątku, kiedy w trzech hrabstwach wprowadzono ostrzejsze środki bezpieczeństwa, w tym nałożono zakaz opuszczania Kildare, Laois oraz Offaly, w Internecie ponownie zaczęły pojawiać się nieprawdziwe informacje o możliwych kolejnych blokadach na terenie kraju.

Prym wiodły w tych wymysłach media społecznościowe, które zarówno pokazywały poziom niezadowolenia społeczeństwa z nałożonych obostrzeń, jak i znalazło się kilku dowcipnisiów, którzy wywołali całkiem sporą panikę, bo informowali, że od poniedziałku, zamknie się kolejne hrabstwa.

Zarządzenia w tej sprawie miały być już gotowe i czekały jedynie na podpis premiera i ich opublikowanie, ale jak informuje Biuro Prasowe Premiera, nic takiego nie będzie miało miejsca.

Informacje o kolejnych blokadach hrabstw lotem błyskawicy objęły „irlandzki Internet”, a wczoraj wieczorem, doczekały się reakcji Leo Varadkara. Wicepremier zdementował te wiadomości, nazwał je plotkami oraz dezinformacją, a i zaapelował do społeczeństwa, by w poszukiwaniu informacji, kierowali się na strony rządowe, które w zakresie zasad obowiązujących w sprawie koronawirusa, aktualizowane są na bieżąco.

Obecnie, rząd nie ma w planach zamykania kolejnych hrabstw lub powiatów, a decyzje o takim postępowaniu, wymuszać będzie jedynie wzrost ilości koronawirusowych zakażeń.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Za brak maski w skle
Miliony litrów piwa