Rząd zakaże lotów do Wielkiej Brytanii?

Irlandzki gabinet rozważa możliwość wprowadzenia czasowego zakazu lotów i podróży promowych do Wielkiej Brytanii, a dziej się tak po wykryciu szczepu koronawirusa oznaczonego, jako VUI 202012/01, a ten, powstał prawdopodobnie we wrześniu w Londynie lub w hrabstwie Kent.

Obecnie już większość państw z kontynentu europejskiego wprowadziła zakazy lotów na brytyjską wyspę, co ma zabezpieczyć ich mieszkańców, przed zakażeniem się szczepem, który uznany został za bardziej zakaźny i bardziej zjadliwy. Na tę decyzję miała także wpływ informacja brytyjskiego rządu, który stwierdził, że niezbędny jest nakaz pozostania w domach przez mieszkańców UK, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa, w tym szczepu VUI 202012/01.

Informacja o lotach do Wielkiej Brytanii pojawi się jeszcze dzisiaj, powiedział w telewizji RTÉ minister zdrowia Stephen Donnelly, a zakaz może zostać wprowadzony na kilka lub kilkanaście dni.

Na podobnym etapie są obecnie Niemcy, bo i w tym kraju rząd Angeli Merkel zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu lotów do Albionu, a wydaje się, że zakaz zostanie wprowadzony od jutra.

Sprawie z dużą uwagą przyglądają się władze medyczne Irlandii, które zaniepokojone są wzrostem transmisji koronawirusa na sąsiedniej wyspie z 28 do 60 proc., a jeden z członków Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego dr Cillian de Gascun powiedział, że w kraju, nie zanotowano żadnego przypadku zakażenia się nowym szczepem. To jednak może nastąpić, o ile w porę, nie zostaną podjęte środki zaradcze.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Mięso wyprodukowane
Bożonarodzeniowy pr
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian