Rząd zablokował rozwój gospodarki

Dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson uważa, że to rząd winny jest swoistemu upadkowi gospodarczemu kraju, przynajmniej w ostatnich miesiącach.

Wg Wilsona, irlandzka gospodarka, ale przede wszystkim przemysł turystyczny w kraju, by prawidłowo funkcjonować, generować miejsca pracy i dawać dochód krajowi, potrzebuje turystów. Sygnały, jakie wysyłane były przez gabinet Micheála Martina, skutecznie mogły odwieść turystów od wizyty na wyspie, bo nasłuchali się o tragicznej wręcz sytuacji pod względem pandemicznym, a i rygorystycznych zasadach, jakie tu obowiązywały, bo i one, nie ułatwiały podjęcia decyzji o odwiedzinach Irlandii.

Takie obsesyjne zachowanie władz, wpływać będzie na sezon letni, ale też jesienny, więc turyści wybiorą inne kraje, by spędzić w nich wakacje. Nie ma też pewności, co przyniosą krajowi miesiące zimowe, czyli nie wiemy, jak szykuje się do tego rząd.

Eddie Wilson stwierdził:

– Mamy tendencję do obsesji na punkcie ludzi wyjeżdżających na letnie wakacje, ale ta gospodarka potrzebuje turystów przyjeżdżających w drugą stronę. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy wysłaliśmy w Irlandii naprawdę silne sygnały, że zamknęliśmy działalność gospodarczą i jako kraj, będziemy musieli to nadrobić. Tej zimy branża turystyczna naprawdę powinna się martwić, szczególnie hotele w Dublinie, które są puste od miesięcy. Nadal nie mamy otwartych restauracji. Tej zimy nadal będzie wiele niepewności dla Irlandii – jest mniej lotów, a Irlandia, nie zabiega o ich zwiększenie w tej chwili.

Szef Ryanair dodał również, że klienci tej linii, nie muszą obawiać się nieprzewidzianych posunięć ze strony przewoźnika. Powinni, mają i będą mieli jasność, jak postępować będzie Ryanair, chociaż zaznaczył, że każdy kraj, kieruje się nieco innymi zasadami.

Eddie Wilson dodał w tym zakresie:

– Jeśli jesteś zaszczepiony i masz cyfrowy paszport, nie będziesz miał żadnych trudności (przy wejściu na pokład). Kiedy wypełniasz formularz lokalizatora pasażerów, jak w przypadku Hiszpanii, składasz uroczyste oświadczenie rządowi hiszpańskiemu. My nie musimy sprawdzać certyfikatu, ponieważ już złożyłeś tę deklarację. Nie chodzi o to, że musisz pokazać cyfrowy certyfikat w każdej jurysdykcji przy wejściu na pokład – to zależy od kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: